Facebook Google+ Twitter

Były naczelny "News of the World" skazany. Tabloid podsłuchiwał celebrytów

Były redaktor tabloidu "News of the World" usłyszał wyrok w sprawie dotyczącej afery podsłuchowej. Andy Coulson został skazany na 18 miesięcy pozbawienia wolności.

 / Fot. EPA/SEAN DEMPSEYAndy Coulson, były redaktor naczelny "News of the World", a w przeszłości również spin doktor premiera Davida Camerona został skazany razem z trzema kolegami. W 2011 r. Wielką Brytanią wstrząsnęła afera podsłuchowa. Proceder polegał na uzyskaniu w nieautoryzowany sposób dostępu do poczty głosowej w telefonach znanych Brytyjczyków. Wśród podsłuchiwanych znalazła się m.in. nastolatka Milly Dowler, która została zamordowana w 2002 r. - podaje serwis Gazeta.pl.

Nielegalna działalność dziennikarzy tabloidu trwała od 2000 do 2006 r. Coulson otrzymał najwyższy wyrok w tej sprawie, pozostali oskarżeni spędzą za kratkami od 4 do 6 miesięcy. Uniewinniono pięć innych osób z byłą prezeską News Corp. na czele.

Andy Coulson jest również oskarżony o potwierdzanie nielegalnych płatności dla urzędników, od których tabloid próbował wydobyć informacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ojej!
No jak to !
nawet nie przetrzymywali nagrań latami, aby wykorzystać jak się im przydadzą i kara ?
Za co????!!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.