Facebook Google+ Twitter

Były poseł Pęczak stara się o sejmową zapomogę!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-01-24 07:35

Andrzej Pęczak, były łódzki poseł i baron SLD, wystąpił do marszałka Sejmu o zapomogę. Twierdzi, że nie może wyżyć z 1,9 tys. zł renty, którą otrzymuje, a była żona wyniosła z ich domu nawet jego kołdrę.

– Wniosek, na druku sejmowym, wysłałem we wtorek listem poleconym. Nie wymieniam w nim kwoty, którą chciałbym dostać. Liczę jednak, że marszałek Marek Jurek uwzględni trudną sytuację, w jakiej się znalazłem po wyjściu z więzienia – mówi Andrzej Pęczak.

Andrzej Pęczak - miłośnik mercedesów z firankami... Fot. EIPęczak wyszedł z aresztu na początku stycznia po wpłaceniu 400 tys. zł poręczenia majątkowego. Mieszka z córką i zięciem w swoim domu w Żabiczkach. - Gdy wychodziłem z więzienia, otrzymałem 1200 zł tzw. żelaznej kasy. Dostałem także rentę, którą przyznano mi po wypadku samochodowym. Z tych pieniędzy nie zostało już nic. Musiałem zapłacić 850 zł kosztów sądowych mojego rozwodu, zarejestrować i ubezpieczyć moje subaru, wysłać byłej żonie 500 zł alimentów na syna Maciusia. Na lekarstwa i adwokatów nie mam już grosza - narzeka były baron SLD.

Pęczak zwrócił się także do byłej żony Dagmary o pożyczenie kilku tysięcy złotych. W tej sprawie wysłał do niej SMS-a; prosi w nim również, aby oddała mu jego kołdrę, poduszkę i pościel, którą po rozwodzie (w tym czasie Pęczak przebywał w areszcie) wyniosła z domu. - Moja była żona ogołociła dom z cennych rzeczy. Nie ma m.in. moich pamiątek z Chin oraz porcelany, którą podarował mi prezydent Francji - mówi.

Pęczak twierdzi, że jego małżonka, gdy był na wolności, miała nieskrępowany dostęp do jego konta bankowego. - Ufałem jej, ale gdy znalazłem się w więzieniu, Dagmara się ze mną rozwiodła. Ona i jej matka bardzo szybko się wzbogaciły. Teraz mają piękne domy w Żabiczkach i luksusowe auta - kontynuuje.

Dom w Żabiczkach, w którym Pęczak mieszka z córką i zięciem, wyposażenie, subaru oraz konto bankowe, na którym były poseł ma zdeponowane jeszcze 350 tys. zł, są zajęte przez komornika na poczet przyszłej grzywny. Przyjaciele nie zapomnieli jednak o Andrzeju Pęczaku. W hotelu "Axel" przy ul. Objazdowej w Łodzi dali mu do dyspozycji gustownie umeblowany pokój z telefonem, telewizorem i komputerem, aby mógł załatwiać swoje sprawy i przyjmować gości.
(em)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Proszę o wiecej takich artykułów. Otwierają oczy nie jednemu. Może w kolejnych wyborach pofatygujemy sie poznać lepiej kandydata za nim postawimy znak "X" przy jego nazwisku na liście.
Danusia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, politycy są lustrem społeczeństwa. Śmiejecie się Drodzy Państwo, ja smucę. To my pomagamy im, wręcz decydujemy, który z kandydatów wkroczy w wielki świat polityki.
Danusia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech idzie do Powiatowego Urzędu Pracy, rejestruje się przez 3 kolejne tygodnie; dowie się, że praca jest, lecz dla murarzy i ślusarzy. Oraz że jeśli zarobi 10 zł, to straci status bezrobotnego i ubezp. zdrowotne. A wtedy ręczę, że będzie powód do wzruszeń. I dla niego, i dla nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato, to chyba Ty się rozczulałasz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klasyczny sposób dobry jest dla nas i dla większości Polaków, a nie dla byłych wodzów. Jego zona tez pewnie nie nawykła do pracy - ciekawe, co porabia? A co by zrobił bez tej zafajdanej renty? Szczęście w nieszczęściu, że miał jakiś wypadek i mu naliczyli taką wielka kasę... Podobno kiedy dobrze zarabiał to zawiesili mu rentę, ale teraz to poprosił o odwieśne.
Inna sprawa - miał rentę i pracował? Można tak? A teraz nie może? Tu masz, Beato, rację! Może go specjaliści orzecznicy przejrzą dokładniej, jak zwykłego rodaka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram - położyć łapę na facecie i jego majątku! Ale tu chyba nikt sie nad nim nie rozczula, raczej ciosamy kołki na jego głowie. Żona już mu przyprawiła pewnie to i owo... Przecież nie przez złość wzięła wszystkie pierzyny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojej,rozczulamy się nad zbankrutowanym politykiem...,natomiast ogrom rodaków żyje poniżej minimum socjalnego! To jest dopiero tragedia,gdy za marne grosze trzeba wyżywic rodzine...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. Gdyby mi ktoś dawał ok. 2 tys. zł na ręke to moze dałbym sobie spokój z robota i zajął się hobbystycznym zwiekszeniem pisarstwa na W24 tudziez gdzie indziej. A on rekę wyciąga.
2. Ile straciło subaru podczas niejeżdżenia ze sławnym kierowcą? Trzeba było sprzedać na początku odbywania kary i mieć na kieszonkowe...
3. Maciuś (miejmy nadzieję), że będzie lepszym obywatelem RP... Małżonka oskubała męża, ale na synka chyba nie żałuje? Pracuje owa szacowna dama? A może rozwód był fikcyjny?
4. Żony komediantów (scenicznych) nie narzekają na mężów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, właśnie, nie chciałabym być żoną komedianta :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale ani Agata, ani Ola (Sosna) nie doceniają owego burżuazyjno-lewicowego uroku p. Pęczaka (i osób oraz możliwości) za nim stojących... Facet o takiej pięknej karcie walki o stołek polityczny. Na pewno jeszcz ewypłynie - może scenariusz komedii dopracuje? Być żoną takiego komedianta...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.