Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14047 miejsce

Były prezydent Białegostoku znalazł posadę w MPEC

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-02-08 20:24

Ryszard Tur były prezydent Białegostoku jeszcze w lutym zacznie pracować w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białymstoku.

O tym, że ktoś z "załogi" prezydenta będzie pracować w MPEC w firmie mówiło się od dawna. Typowano Ryszarda Tura, Ryszarda Zimnocha, Mariana Blecharczyka i Krzystofa Sawickiego - czyli prezydenta miasta i jego wszystkich zastępców. Wkrótce Sawicki zapowiedział, że pragnie ponownie pracować w Wodociągach Białostockich (tam pracował przed przejściem do magistratu - red.).

Po kilku tygodniach ciszy, osoba powiązana z kierownictwem Miejskiego Przedsiębiorstwa Eenergetyki Cieplnej w Białymstoku zdradziła nam, że Ryszard Tur będzie pracował w MPEC.
- Będzie u nas pracował - potwierdził dla Wiadomosci24.pl Aleksander Usakiewicz, prezes MPEC Białystok. - jako specjalisty od ciepłownictwa - dodał.
Wiadomo jest też że były prezydent dostanie własny gabinet, który właśnie teraz jest specjalnie remontowany. Sam zainteresowany w pracy ma zjawić się jeszcze w lutym.

Ryszard Tur rządził Białymstokiem przez 8 ostatnich lat. W 2006 roku w wyborach samorządowych Tur mógł startować na III kadencję do białostockiego magistratu (pierwszą kadencję sprawował z nadania; drugą z wyboru mieszkańców -red.) Zdecydował się jednak wystartować do Sejmiku Wojewódzkiego. Nie dostał się. Po zakończeniu prezydentury Tur zapowiedział powrót na Politechnikę Białostocką gdzie był wcześniej wykładowcą. Władze Politechniki robią już nabór na I rok na kierunek Politologia, na którym będzie wykładać właśnie Tur.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.