Facebook Google+ Twitter

Były prezydent Siemianowic zatrzymany

Były prezydent Siemianowic Śląskich Zbigniew Sz. został dziś rano zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wcześniej pożegnał się z pracą w magistracie.

Zbigniew Sz. stracił stanowisko prezydenta Siemianowic Śląskich na początku lipca.
Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił wtedy jego skargę na decyzję sądu niższej instancji, który utrzymał w mocy decyzję wojewody śląskiego o wygaśnięciu mandatu prezydenta.

Dziś były prezydent został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Siemianowicach Śląskich. Tam przedstawiono mu zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz wyrządzenia znacznej szkody majątkowej.

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Postępowania prokuratorskie przeciw byłemu prezydentowi Siemianowic Śląskich toczyły się już od jakiegoś czasu i dotyczyły m.in. przekroczenia uprawnień w związku z działalnością tamtejszej straży miejskiej. (mawa)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

i dobrze mu tak prezydent a nakradł pewnie ładnie co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciał być może dobrze - ale nie wyszło. Był ponad prawem teraz być może z litery prawa odpowie. Oskarżenie to nie wyrok - i zobaczymy na ile jest racji w tych zarzutach a na ile można je wiązać z walką polityczną. Swoją drogą to ciągle oszukiwał. Sprawował mandat nie będąc mieszkańcem Siemianowic. Będąc prezydentem nie zaniechał działalności we własnej spółce jako redaktor naczelny gazety spółdzielczej. Co prawda nie jest to zabronione ale wysoce nieetyczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i kto by pomyślał ja chodziłem z nim do jednej szkoły no no, ale nie szata zdobi człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.