Facebook Google+ Twitter

Były sponsor Lecha pozwie klub o 12 mln złotych odszkodowania?

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2010-03-18 13:35

Firma bukmacherska BetClic chce pozwać poznańskiego Lecha o zapłatę 12 milionów złotych odszkodowania - tę sensacyjną informację potwierdził nam nieoficjalnie między innymi przedstawiciel samego Lecha Poznań.

Oficjalnie Tomasz Mazur, przedstawiciel firmy BetClic nie potwierdza roszczeń wobec klubu, przekonując, że cały czas prowadzone są z klubem rozmowy o dalszej współpracy. Dziś sytuacja może się jednak zmienić, bo Lech podpisuje umowę z nowym sponsorem - odzieżową firmą s.Oliver.
Pieniądze miałyby być rekompensatą za zerwanie umowy z firmą bukmacherską. Lech wypowiedział ją po wejściu w życie restrykcyjnej ustawy hazardowej. Znacznie utrudnia ona firmom bukmacherskim reklamę poprzez sport.

Władze Lecha oficjalnie zaprzeczają, żeby były sponsor domagał się olbrzymiego odszkodowania.
- Nie słyszałem o roszczeniach BetClic. To nieprawda, że planują pozwanie nas o odszkodowanie - twierdzi Arkadiusz Kasprzak, wiceprezes klubu.
Mecenas Jacek Masiota, prawnik Lecha, zaznacza, że klub wypowiedział umowę w oparciu o przepisy prawa i jego zdaniem ewentualny pozew BetClic byłby absurdalny.

- Najpierw negocjowaliśmy zmianę umowy z firmą, ale nie doszliśmy do porozumienia. Ostatecznie więc wypowiedzieliśmy umowę - mówi Masiota i dodaje, że klub rozważał rozmaite scenariusze, ale nikt nie zakładał, iż BetClic mógłby pozwać Kolejorza.
Jednak o tym, że obie strony mogą spotkać się w sądzie, usłyszeliśmy z kilku niezależnych źródeł, także, jak już wspomnieliśmy, od osób związanych z Lechem Poznań.

Autorzy: Łukasz Cieśla, Tomasz Cylka

Czytaj więcej w serwisie: Głos Wielkopolski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.