Facebook Google+ Twitter

Były sprinter trafi do więzienia

Tim Montgomery, jeszcze niedawno rekordzista świata na 100 m. Dziś – zdyskwalifikowany za doping, a do tego przestępca. Sąd w Norfolk właśnie skazał go na pięć lat więzienia za handel narkotykami.

Tim Montgomery został skazany na pięć lat za nielegalne posiadanie heroiny / Fot. Leridant / http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Bayer_Heroin_bottle.jpg / public domainW kwietniu br. Montgomery został zatrzymany i aresztowany za sprzedaż 100 gramów heroiny, którą próbował sprzedać podstawionej osobie za osiem tys. dolarów. W piątek, po półrocznym procesie, decyzją sądu w Norfolk został skazany na pięć lat pozbawienia wolności.

Wobec mocnych dowodów (m.in. nagrania wideo), Montgomery przyznał się do winy. – Byłem ślepy... nigdy w życiu nie miałem prawdziwej pracy. Wiem, że postąpiłem źle – mówił podczas przesłuchania. – Chcę tylko powiedzieć, że teraz bardzo się tego wstydzę.

Sędzia Jerome B. Friedman w uzasadnieniu wyroku nazwał byłego sprintera „skrajnie nieodpowiedzialnym”, nawiązując do faktu, że ma czworo dzieci z czterem różnymi kobietami – w tym jedno z Marion Jones, byłą amerykańską lekkoatletką, również zdyskwalifikowaną za doping.

33-letni Amerykanin był przed kilkoma laty czołowym sprinterem świata. W 2001 roku zdobył wicemistrzostwo świata na 100 m, a rok później ustanowił rekord świata (9,78 s) na tym dystansie. Wszystkie jego wyniki od marca 2001 roku zostały jednak anulowane po tym, jak światło dzienne ujrzała afera dopingowa dotycząca wielu amerykańskich sprinterów, w tym Montgomery’ego. W 2005 roku został zdyskwalifikowany na dwa lata przez IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych); nie wrócił już do sportu.

Montgomery w zasadzie nie trafi do więzienia, tylko posiedzi w nim dłużej. W konflikt z prawem popadł już wcześniej – obecnie jest w trakcie odsiadywania czteroletniej kary za pranie brudnych pieniędzy w Nowym Jorku.

źródła: The Times, The Seattle Times, Chicago Tribune

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.