Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2337 miejsce

Były szef ABW o przygotowaniach do Euro: To wielka improwizacja

Do rozpoczęcia Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie zostało kilka dni. Tym, którym zależy, żeby otwarcie turnieju było jak najgorsze, a najlepiej, żeby nie doszło do niego, snują opowieści o słabym, niebezpiecznym i zagrożonym państwie polskim.

Prokurator w stanie spoczynku, były szef ABW, Bogdan Święczkowski, napisał artykuł dla "Naszego Dziennika", w którym poddaje totalnej krytyce stan przygotowań do Euro 2012 w Polsce. Wyłożył w nim, swoje strachem podszyte, tezy o beznadziejnym przygotowaniu do Euro 2012 wszystkich instytucji polskiego państwa.

 / Fot. W24Prokurator Bogdan Święczkowski ostrzega wszystkie nasze służby bezpieczeństwa, a także inne państwa, z których przyjadą zawodnicy i kibice na mecze oraz gości z wielu innych państw, że gospodarz Euro 2012, czyli Polska - nie ma pojęcia, jak słabo, a nawet wcale, nie jest gotowy do tego wielkiego przedsięwzięcia. Autor artykułu pisze, że "ani rząd, ani żadna inna instytucja publiczna, nie są przygotowane do zapewnienia spokojnego i bezpiecznego przebiegu mistrzostw Europy w piłce nożnej" – cytuje artykuł w "Naszym Dzienniku" Wirtualna Polska.

Autor tekstu komentuje, że choć minęło 5 lat przygotowań, państwo polskie jest w rozsypce, a wszelkie przygotowania do turnieju, dosłownie wszędzie, to "jedna wielka improwizacja" w myśl hasła: jakoś to będzie. Zdaniem Święczkowskiego trzy ostatnie katastrofy kolejowe z minionych trzech miesięcy, w których śmierć poniosło kilkanaście osób, a kilkadziesiąt zostało rannych, to najlepszy dowód, jak państwo polskie jest bardzo źle przygotowane w sferze "bezpieczeństwa transportu". Na domiar złego "autostrady i drogi ekspresowe" nie są zbudowane, a wszystkie pozostałe drogi są "w opłakanym stanie".

Kolejny punkt dramatu to bezpieczeństwo zdrowotne, którego nie ma w Polsce.
"Okazuje się też - pisze w "Naszym Dzienniku" były szef ABW, że - rząd Tuska nie przeznaczył dodatkowych środków na bezpieczeństwo zdrowotne w miastach, w których odbędą się mecze".

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

obywatel RP
  • obywatel RP
  • 04.06.2012 20:16

Jak śmie zabierać głos w jakiej kol wiek sprawie Bogdan Świeczkowski!Mając 38 lat przeszedł na „emeryturę „(obecnie ma 42 lata)-to mu załatwił Lech Kaczyński w 2007 roku .Pobiera emeryturę już od pięciu lat w kwocie 14 000 złotych i to na rękę .Jest trutniem za nic nie robienie ,dostaje tak potężna emeryturę .Niech ten pan z PiS powie to uczciwym ludziom :tak jak przystało na Prawego i Sprawiedliwego , którzy zarabiają 1500 złotych ale brutto to jest około 1000 złotych na rękę .
Niech ten Bogdan Świeczkowski zrzeknie się tej emerytury i niech zacznie pracować na swoje utrzymanie uczciwie ,Przynależność do PiS zobowiązuje i niech pokarze ,że jest Prawy i Sprawiedliwy .No niech pokarze !
Mu musimy pracować do 67 roku a ten już tak sobie JEST EMERYTEM!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto,

Moim jedynym celem było "wytknięcie" Autorowi tego, że jeśli już decyduje się na "przegląd prasy" z własną, mocną opinią, to powinna być ona poparta wystarczającymi argumentami.

Nie oceniłem w żaden sposób postępowania Święczkowskiego.
Wskazałem na wątpliwości prawne.
Odnośnie zarzutów moralnych też się nie wypowiadam. Nie chcę uogólniać. Wymagałoby to gruntownego zbadania działalności publicznej prokuratora.

Możemy oczywiście uogólniać, ale do tego, moim zdaniem, powinniśmy być merytorycznie wyjątkowo przygotowani. Znacznie bardziej, niż, znów moim zdaniem, do oceny konkretnego przypadku.
Inaczej banalnie wypowiemy truizm, albo to, co "wieść gminna niesie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze, nasze przepisy nierzadko są ułomne, ale jedno jest pewne - jako absolwent prawa pan Święczkowski wiedział, na co się decyduje i jakie ograniczenia powoduje korzystanie z prokuratorskich przywilejów. Dokonał wyboru, a kiedy już z tych przywilejów skorzystał, poczuł się skrzywdzony i podniósł larum.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obywatel RP
  • obywatel RP
  • 04.06.2012 13:40

Panie Barski .Panie Świeczkowski .Zrozumieliście ironie pana (Leszek Małkowski Dzisiaj 12:21 ).
JAK MACIE CZELNOŚĆ BRAĆ :14.000 tysięcy złotych jeden a drugi 15.000 za nic nie robienie!Jesteście młodzi ledwo czterdziestoletni ludzie a nam każą pracować do 67 roku życia.Porzucacie te swoje "emerytury" i weźcie się za uczciwą prace .Jeśli reprezentujecie Prawo i Sprawiedliwość to bądźcie na tyle uczciwi i dajcie pozytywny przykład tym co:zarabiają 1500 zł ale brutto , albo są bezrobotnymi .
NO TO DAJCIE POZYTYWNY PRZYKŁAD( "emeryci" :Barski , Świeczkowski) jak żyć jako Prawy i Sprawiedliwy obywatel Rzeczpospolitej Polskiej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ze swej strony dodam, że prokuratorzy będą odpowiedzialni za śmierć wielu z sześciuset osób, które utopią się tego lata. Tzw. instruktorzy pływania są oszustami, a mając na względzie konsekwencje, zabójcami. Prokuratorzy, od Prokuratury Generalnej, poprzez Prokuraturę Apelacyjną we Wrocławiu, Prokuraturę Okręgową w Opolu, Prokuraturę Rejonową w Opolu przyzwalają na funkcjonowanie zbrodniczej, w swych konsekwencjach, struktury pt "nauka pływania". Tzw. "nauczyciele pływania" popełniają przestępstwo z art. 286.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku,

Autor odnosi się do prawa stanowionego. A w zasadzie myli pojęcia. Najpierw mówi o tym, co "się godzi" robić, a w następnym zdaniu stwierdza, że tak mówi prawo. Pomieszanie z poplątaniem.
Sąd zakazał prokuratorom w stanie spoczynku wykonywania mandatu posła, ale pozostaje wciąż nieokreślona granica "apolityczności".
Na pewno nie jest nią każda krytyczna wypowiedź publiczna.

Po części zgadzam się z "prawem moralnym" p. Jenner, ale nie w stosowaniu automatycznym, do wszystkich osób pełniących w przeszłości funkcje publiczne.
Jest jednak istotne, według mnie, co kto zrobił. Choć przecież nie ma takiego stanu "wykonania roboty", żeby nie można było zrobić więcej. Jednak do zarzutów o charakterze moralnym, uważam, trzeba mieć konkretne podstawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko na ostatnia chwile, wszystko byle jak, sprawa Rafała Kaplery, brak wyciągnięcia konsekwencji wobec Grabarczyka, fryzjer Muchy, zaleganie z plamistościami dla wykonawcow stadionow i autostrad, Chińczycy z Covec... lista jest b.długa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor poruszył "odwieczny" problem, który wychwyciła doskonale Marta Jenner. W ważkiej sprawie, w której można mieć łatwo poklask, wypowiada się facet, który zapytany o te kwestie powinien się rumienić i nie wygłaszać takich pouczeń. Ale co tam! To jest takie powszechne, że mnie to przeraża. Dlaczego tak mało ludzi widzi chichot tych wszystkich cwaniaczków, którzy mieli już swoje pięć minut po 1989 roku? Ustawili siebie i swoje rodziny, a teraz radzą głodnym, którzy nie mają chleba, żeby sobie bułeczki albo ciasteczka kupili. Albo jeszcze gorzej, tak jak w przypadku Balcerowicza, w sposób kabaretowy nalicza dług, który sam generował?

A my, społeczeństwo, pomagaliśmy im w tym procederze ochoczo i dumni cieszyliśmy się z demokracji, wymieniając ekipy, na kolejne, które powtarzały ten cykl od początku. Może to jest dobra metoda na tworzenie wysokopłatnych miejsc pracy i należałoby ten cykl zmiany ekip przyśpieszyć...? Kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy przewiną się przez te ministerialne stołki pomoże następnym kilkudziesięciu i wtedy Europę dogonimy w kilka lat...

Komentarz został ukrytyrozwiń
bleble
  • bleble
  • 04.06.2012 00:12

Bardzo, bardzo nieudolny przegląd prasy. Autor na siłę chce istnieć, czym głębiej w las tym gorzej. Nawet 1 to za dużo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.06.2012 00:00

Ach, to ten, który chciał złamać prawo i być posłem, będąc jednocześnie prokuratorem w stanie spoczynku? Kogo obchodzi to, co sądzi nt. Euro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.