Facebook Google+ Twitter

Były szef CBA oskarżony

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała do Sądu Okręgowego Warszawa-Śródmieście akt oskarżenia przeciwko byłemu Szefowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariuszowi Kamińskiemu oraz trzem byłym funkcjonariuszom CBA.

Mariusz Kamiński. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mariusz_Kamiński.jpgNa stronie rzeszowskiej Prokuratury Okręgowej http://www.rzeszow.po.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=269:komunikat-prasowy&catid=49:prasa&Itemid=61 pojawił się właśnie komunikat prasowy, z którego wynika, że śledczy skierowali do jednego z warszawskich sądów okręgowych akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu oraz trzem innym funkcjonariuszom CBA.

Były szef CBA oraz jego trzej podwładni oskarżeni zostali o przekroczenie uprawnień: "kierowanie niezgodnymi z prawem czynnościami operacyjnymi dotyczącymi wręczenia korzyści majątkowej osobom powołującym się na wpływy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi", "kierowaniu niezgodnymi z prawem czynnościami operacyjnymi dotyczącymi wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym" oraz "kierowaniu podrabianiem dokumentów oraz wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy w oparciu o nie".

Akt oskarżenia skierowany dziś do warszawskiego sądu dotyczy przeprowadzonych przez CBA w 2006 i 2007 r. czynności operacyjno-rozpoznawczych w tzw. "aferze gruntowej", która doprowadziła do dymisji ówczesnego wicepremiera i ministra rolnictwa i rozwoju wsi Andrzeja Leppera, a ostatecznie do rozpadu koalicji PiS-LPR-Samoobrona.

Śledztwo w sprawie "afery gruntowej" ruszyło 23 sierpnia 2007 roku. Czynności dotyczą także ewentualnego przekroczenia uprawnień przez byłego wiceprokuratora generalnego Jerzego Engelkinga. Mariuszowi Kamińskiemu oraz trzem byłym funkcjonariuszom CBA grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

edi
  • edi
  • 16.11.2010 10:46

Szkoda człowieka.taki uczciwy,tak chciał łapać "złych ludzi",tak bardzo chciał,tak bardzo bardzo...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wyborca
  • Wyborca
  • 03.09.2010 12:29

Rytualna zemsta dosięgnęła tego co ujawnij aferę hazardową - trudno ufać takiemu rządowi i takim sądom.

polskie-partie-polityczne.appspot.com

Zastanów się, czy popierasz brak reform - zagłosuj i zobacz, jakie partie wybierają Polacy w "Pierwszym Wolnym Sondażu"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.