Facebook Google+ Twitter

Były szef Kancelarii Prezydenta przed komisją śledczą ds. afery hazardowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-18 10:46

Rozpoczęło się przesłuchanie przez hazardową komisję śledczą byłego szefa Kancelarii Prezydenta Roberta Draby. Wniosek o przesłuchanie Draby złożył poseł Platformy Sławomir Neumann.

Z materiału, jaki trafił do komisji wynika, że Draba przekazywał w 2007 roku zespołowi, który w resorcie finansów zajmował się zmianami w prawie hazardowym, uwagi i opracowania, jakie do kancelarii głowy państwa zgłaszał Totalizator Sportowy.

Polityk Platformy będzie chciał także dopytać byłego ministra o ewentualne spotkania z lobbystami w Kancelarii Prezydenta.

Drugim świadkiem, który będzie dziś zeznawał przed komisją jest dyrektor generalna Ministerstwa Sportu Monika Rolnik, oddelegowania do rady nadzorczej Totalizatora Sportowego.

To właśnie jej ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki polecił przygotowanie pisma z 30 czerwca 2009 roku do wiceministra finansów Jacka Kapicy. Dokument ten dotyczył wykreślenia z nowelizacji ustawy hazardowej zapisów dotyczących dopłat do gier. Ponadto jako członek rady nadzorczej TS Monika Rolnik mogła mieć wpływ na wybór Magdaleny Sobiesiak do władz spółki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.