Facebook Google+ Twitter

Były szef KRUS zaprzecza zarzutom o nepotyzm i niegospodarność

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-05 12:54

Roman Kwaśnicki odpiera zarzuty o nepotyzm oraz niegospodarność w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Były prezes KRUS poinformował, że wniósł sprawę do sądu przeciwko "Dziennikowi" o pomówienia.

Roman Kwaśnicki został odwołany przez szefa resortu rolnictwa Marka Sawickiego. Ta decyzja może mieć związek z raportem dotyczącym szeregu nieprawidłowości w Kasie. Dokument powstał na zlecenie Kancelarii Premiera.

O sprawie napisał "Dziennik". Z raportu wynika, że Roman Kwaśnicki zataił w oświadczeniu majątkowym, że zasiada w radzie nadzorczej prywatnej spółki. Tymczasem, minister rolnictwa Marek Sawicki w rozmowie z "Dziennikiem" zaprzeczył, powołując się na wyniki kontroli przeprowadzonej przez podległy mu resort w KRUS, by taka sytuacja miała miejsce.

Gazeta już wcześniej donosiła, że w Kasie dochodziło do nepotyzmu i nadużyć. Według informacji gazety, kontrola potwierdziła, że za czasów PSL w KRUS zatrudniono dzieci pracowników centrali Kasy, zaś w Funduszu Składkowym KRUS w biurze zarządu, kandydatów zatrudniał sam prezes. Oprócz tego zawierano też "niecelowe i niegospodarne" umowy - wynika z raportu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.