Facebook Google+ Twitter

Były szef lekarzy F1: Będzie to triumf ludzkiej wytrzymałości

Gary Harstein, były szef lekarzy Formuły 1 napisał na swoim blogu, że po tak długo trwającej śpiączce Michael Schumacher może już nigdy nie być takim samym człowiekiem, jak przed wypadkiem. Dziś mija miesiąc od feralnego upadku na stoku.

 / Fot. By Gunnar Richter Namenlos.net (eigene Arbeit, Daniel Milbord) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsSiedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 29 grudnia na stoku we francuskich Alpach uległ groźnemu wypadkowi. Z zawrotną prędkością wpadł w skały i uderzył w jedną z nich głową z taką siłą, że kask rozpadł się na kilka kawałków. Początkowo był świadomy, jednak po paru godzinach jego stan gwałtownie się pogorszył. Do dziś utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

- Jeśli Schumacher obudzi się i będzie mógł samodzielnie chodzić, jeść czy ubierać się, będziemy mogli mówić o triumfie ludzkiej wytrzymałości - napisał na swoim blogu Gary Harstein, były szef lekarzy Formuły 1.

Według niego, co drugi pacjent, który doznał podobnego urazu, po miesięcznej śpiączce cierpi na poważne pogorszenie jego stanu psychicznego. - Po pół roku prawdopodobieństwo całkowitego wyleczenia spada do 20 procent, a po rocznej śpiączce powrót do pełni zdrowia jest niezwykle rzadki - zaznaczył.

Takie opinie podzielają lekarze ze szpitala Beaujon pod Paryżem: - Jeśli ofiara wypadku nie otwiera oczu przez pierwsze trzy tygodnie, wówczas wiadomo, że sprawa jest bardzo poważna - przyznał neurolog Philippe Decq.

W podobnym tonie wypowiada się Jean-Marc Orgogozo ze szpitala w Burdeos: - Z każdym kolejnym dniem spada szansa na poprawę sytuacji.

Według ostatnich informacji, pochodzących z 17 stycznia, stan Schumachera ocenia się jako krytyczny, ale stabilny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Triumf ludzkiej wytrzymałości? Przecież dodawałem mój film i tłumaczę w nim że mieliśmy z Shumacherem różne wypadki, ale skutki są takie same i mówię że odzyskałem przytomność po 4 tygodniach i lekarze też mówili że nigdy nie wstanę z wózka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.