Facebook Google+ Twitter

Były wiceminister doradzi prezydentowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-04 17:52

Były wiceszef MSWiA, Marek Surmacz, został doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Stanowisko objął z dniem 1 sierpnia. Informacje te potwierdziła Kancelaria Prezydenta.

Marek Surmacz jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Przez 19 lat, od 1977 roku, pracował w Komendzie Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej, a później Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Potem pełnił także między innymi funkcję radnego miasta Wielkopolski i pracownika biura poselskiego Kazimierza Marcinkiewicza.

W 2005 roku został wybrany do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. W sierpniu 2006 roku premier Jarosław Kaczyński powołał go na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Surmacz był odpowiedzialny między innymi za nadzór nad Policją, Strażą Graniczną i Biurem Ochrony Rządu. Pełnił tę funkcję do maja 2007 roku. O osobie Surmacza stał się głośno, gdy prasa podała, że polecił wrocławskim policjantom kupić Wieś-Maca dla jadącej pociągiem urzędniczki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.