Facebook Google+ Twitter

Były wiceminister trafił do aresztu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-18 16:40

Były wiceminister zdrowia Jarosław P. podejrzany o korupcję trafi do aresztu na trzy miesiące - tak zadecydował łódzki Sąd Rejonowy.

Zarzuty wobec byłego wiceministra zdrowia mają związek ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości związanych z organizowaniem przetargów na dostawę sprzętu medycznego oraz konkursów związanych z outsourcingiem dla publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej z terenu całego kraju.

Według sądu, zebrany materiał dowodowy wskazuje, że istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów. Istnieje też obawa, że mógłby on utrudniać toczące się postępowanie - podkreśla rzecznik sądu Okręgowego w Łodzi Jarosław Papis.

Jednak obrońca oskarżonego mówi, że jego klient nie przyznaje się do winy. Adwokat zapowiedział, że będzie składał zażalenie na tę decyzję. B. wiceminister wyraził zgodę na publikację swoich danych osobowych. Jednak - jak zaznaczył sędzia Jarosław Papis - to sąd musi wydać zgodę na upublicznienie wizerunku oraz pełnego nazwiska oskarżonego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.