Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11104 miejsce

Bytom. Abstrakcjonizm Witolda Stypy w n-wymiarach

W galerii Biura Promocji Bytomia czynna jest wystawa pod nazwą "Malarstwo wielowymiarowe", autorstwa Witolda Stypy i jego uczniów.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiArtysta, bytomianin z urodzenia, od lat 33 mieszka i tworzy w Berlinie. Fascynuje go ewolucja postrzegania przez człowieka wymiarów świata fizycznego. Jego obrazy i formy przestrzenne są próbą ukazania rzeczywistości istniejącej poza dostępnymi trzema wymiarami.

- Witold prezentował już swoje prace na kilkudziesięciu wystawach sztuki na całym świecie – informuje asystentka malarza, Irena Izabela Imańska. – Jest twórcą Muzeum Przyszłości.  / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiPodczas wernisażu w Bytomiu pokaże prawie 600 komputerowych instalacji, sprawiających wrażenie kosmicznych, wielowymiarowych konstelacji, pełnych zmiennych fajerwerków kolorów, świateł i cieni. To jego sposób wyrażania myśli o fizycznej naturze wszechświata. To co na pozór niemożliwe, nieosiągalne i niedotykalne stanowi dla niego inspirację twórczą, pobudkę wszelkich dążeń artystycznych.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiKomisarzem wystawy, którą można oglądać do 10 czerwca jest Barbara Jonderko-Jagła, malarka, właścicielka autorskiej galerii, znana z realizacji projektów przybliżających mieszkańcom Bytomia twórczość ich ziomków – artystów związanych z miastem.

Na wystawie pokazano również prace studentów Art Blaut Academy: Justyny Kińczyk, Barbary Rożanowicz, Jolanty Mikosz i Ewy Blaut.
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.