Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10517 miejsce

Bytom. Chcą odwołać prezydenta miasta, mają 20 tys. podpisów

Akcja referendalna dobiega w Bytomiu końca. W poniedziałek jej organizatorzy planują złożyć wniosek do Krajowego Biura Wyborczego o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołanie prezydenta Piotra Koja.

O propozycji referendum zrobiło się w Bytomiu głośno podczas wydarzeń związanych z reorganizacją bytomskiej oświaty. Na sesji Rady Miasta w lutym przegłosowana została uchwała o likwidacji Technikum nr 4. Wtedy też przelała się czara goryczy.

Jak można wyczytać na stronie informacyjnej o referendum:
Inicjatorami zwołania referendum w naszym mieście jest grupa ludzi którym nie jest obojętny los Bytomia. Pierwszymi osobami, które poczynili kroki są: Janusz Wójcicki, Henryk Wilk, Halina Nowak, Dawid Jendrzok, Irena Sobierska. Pełnomocnikiem został Pan Janusz Wójcicki. Cała akcja została szeroko poparta przez posłów Wojciecha Szaramę , Jerzego Polaczka, SLD Bytom, Bytomską Inicjatywę Społeczną i wiele innych partii i organizacji.

Dlaczego referendum?


Wśród głównych powodów akcji referendalnej, jej inicjatorzy wskazują najwyższy poziom bezrobocia w regionie, fatalnie przeprowadzoną reorganizację szkolnictwa, fatalny stan dróg i budynków, a także fakt, że w ok. 160 tysięcznym mieście, prezydent zarabia 200zł mniej niż prezydent Warszawy.

Walka z referendum


Sam pomysł referendum niezbyt przypadł do gustu niektórym osobom. W jednym z lokalnych tygodników pojawiały się teksty o tym, by uważać przy składaniu swoich danych, ponieważ mogą zostać wykorzystane w złym kierunku. Kto zamieszczał takie informacje? Tego nie wiadomo, prezydent stanowczo zaprzeczył, by miał coś z tym wspólnego.

Oczywiście, samo zebranie podpisów to nie koniec trudności, które czekają inicjatorów. Gdy rzeczywiście dojdzie do wspomnianego referendum, najtrudniejsze będzie zachęcić mieszkańców Bytomia do tego, by poszli oddać swój głos.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.