Facebook Google+ Twitter

Bytom gości XII Międzynarodowy Festiwal Teatromania

To już dwunasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatromania, który od 11 do 18 maja gości w Bytomiu.

W tegorocznej Teatromanii publiczność ma okazję oglądać występy artystów polskich teatrów, jak również zza granicy. Swoje przedstawienia teatry prezentują w Bytomskim Centrum Kultury, Elektrociepłowni Szombierki, w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla oraz na Rynku.

 / Fot. Plakat imprezyJak zauważa Dagmara Gumkowska, dyrektor artystyczny festiwalu "Podobnie, jak w latach poprzednich, także w tym roku będziemy starali się ukazać uniwersalność teatru, ale i jego różnorodność. Obok dużych spektakli takich jak "Woyzeck" grupy Sadari Movement
Laboratory z Korei Południowej, czy "The Experiment" norweskiej Jo Strømgren Kompani publiczność będzie miała okazję zobaczyć projekty, które sytuują się na pograniczu teatru, sztuk wizualnych i działań performance".


Z gości zagranicznych możemy oglądać izraelską grupę Clipa Theater, która w trzydniowych warsztatach teatralnych wraz z uczestnikami zaprezentuje plenerowy spektakl "The Field".
Bardzo interesująco zapowiada się występ Dylana Tighe'a w monodramie "Journey Till the End Of The Night", w którym widzowie śledzą jego kilkudniową podróż z Pekinu do Moskwy.
Z kolei Claire Cunningham w przedstawieniu "Mobile Evolution" będzie starała się przedstawić swoją drogę w kierunku ruchu i tańca, pomimo ograniczeń sprawnościowo-fizycznych.

Teatromania to również pokazy polskich teatrów, a mianowicie występy Poznańskiego Teatru Strefy Ciszy ze spektaklem plenerowym "Salto Mortale" ukazującym wkroczenie wojsk sowieckich do Szczecina w czasie II wojny światowej i związane z tym okrucieństwa wojny.
Teatr Porywacze Ciał zaprezentuje widowisko "More Heart Core", a Kompania Doomsday wystawi "Mewę" na podstawie Antoniego Czechowa.

Jak dodaje Dagmara Gumkowska "wspomnieć należy także, iż w ramach imprez towarzyszących Teatromanii zostanie zaprezentowany spektakl "Córka" przygotowany przez uczennice z klas aktywności twórczej Gimnazjum nr 1 z klasami integracyjnymi w Bytomiu we współpracy z
Bytomskim Centrum Kultury, koordynowanym przez Centrum Kreatywnej Edukacji DRAO"


Szczegóły na www.becek.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.