Facebook Google+ Twitter

Bytom. Jest zgoda na wydobycie węgla, ale miasto stawia warunki

Prezydent Bytomia Piotr Koj, wydał pozytywną opinię na temat dodatku nr 34 do planu ruchu KWK "Bobrek – Centrum". Opinia ta jest pozytywna, jednak warunkowa. Ustalone warunki zaprezentowano dziś na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta.

Prezydent Bytomia Piotr Koj, wydał pozytywną opinię na temat dodatku nr 34 do planu ruchu KWK "Bobrek – Centrum". Opinia ta jest pozytywna, jednak warunkowa. / Fot. Wojciech Bryński / Fot. .Szkody, jakie powstają w wyniku wydobycia węgla pod Bytomiem, są solą w oku mieszkańców jak i przedsiębiorców. Może o tym świadczyć historia dzielnicy Karb, która była jedną z największych, jeśli nie największą katastrofą w dziejach szkód górniczych.

W związku z tym, Kompanii Węglowej chcącej dalej wydobywać węgiel pod Bytomiem postawiono wiele warunków. Jednym z nich jest szczególny nadzór prac wydobywczych przy realizacji trzeciego etapu obwodnicy. Miasto wymaga również od Kompanii, aby ta finansowała i zapewniała lokale zastępcze dla mieszkańców.

"Po raz pierwszy w historii wydanie opinii przez miasto w sprawie ruchu zakładu górniczego poprzedzone było dwoma posiedzeniami Komisji ds. Ochrony Powierzchni WUG" - mówi prezydent Bytomia Piotr Koj

Na liście warunków, jakie stawia miasto znalazły się też: usuwanie szkód w infrastrukturze wodociągowo-kanalizacyjnej, pomiary geodezyjne Parku Ludowego w Miechowicach, dokładne sprawozdania z nadzoru konstrukcyjno-budowlanego, którym objęte zostaną budynki w zasięgu wpływów eksploatacji. Władze miasta oczekują również harmonogramu usuwania szkód górniczych i prostowania budynków nadmiernie wychylonych do końca I kwartału 2012 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.