Facebook Google+ Twitter

Bytom: "Krawiecka Art Pasaż" zainaugurowała weekendowe koncerty

Bytomskie Centrum Kultury rozpoczęło cykl spektakli muzycznych w ramach projektu "Krawiecka Art Pasaż".

To już trzecia odsłona spotkań bytomskich melomanów z muzyką kameralną w plenerze, w jednej z najstarszych i najkrótszych uliczek miasta, ulicy Krawieckiej usytuowanej tuż przy Rynku.

Chociaż sobotnia inauguracja bytomskich koncertów (będą odbywać się na Krawieckiej w każdy weekend do końca sierpnia) przez pogodę została przeniesiona do klubu "Platforma", nie spowodowało to większych zakłóceń.

Recital "Don Kichot i Dulcynea" w wykonaniu barytona Radosława Rzepeckiego przy akompaniamencie Moniki Pawlas / Fot. Piotr A. JeleńW sobotę mieliśmy okazję wysłuchać recitalu "Don Kichot i Dulcynea" w wykonaniu barytona Radosława Rzepeckiego, studenta piątego roku Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie profesora Bogdana Makala. Soliście akompaniowała pianistka Monika Pawlas.

Niedzielne spotkanie uświetnił występ Chóru "Sinaxis" Prawosławnej Katedry Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy we Wrocławiu pod dyrekcją Piotra Kuropki. Jak sami artyści się określają "są głosem prawosławnych przesiedleńców, potomków obywateli II Rzeczypospolitej – Białorusinów, Ukraińców, Łemków". Chór zaprezentował program zatytułowany "Pieśni Kresów".Chór "Sinaxis" Prawosławnej Katedry Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy we Wrocławiu pod dyrekcją Piotra Kuropki / Fot. Piotr A. Jeleń

W nadchodzący weekend na Krawieckiej zagoszczą: Repercussion Trio w programie "Rozrywkowo - Yessell, Joplin, Rosauro..." i Tomasz Dobrzański z Pawłem Iwaszkiewiczem w spektaklu "Średniowieczny szał szałamaj".

Repertuar bytomskiego cyklu "Krawiecka ArtPasaż" w materiale Krawiecka Art Pasaż zaprasza melomanów do Bytomia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.