Facebook Google+ Twitter

Bytom. Ostatnia odsłona projektu "Krawiecka Art Pasaż"

Nadchodząca sobota i niedziela będą ostatnimi tego lata spotkaniami z cyklu "Krawiecka Art Pasaż", prezentowanego przez Bytomskie Centrum Kultury.

Podczas sześciu letnich weekendów, organizatorzy kameralnych koncertów muzycznych w średniowiecznej uliczce Krawieckiej starali się zaspokoić gusta melomanów. Pośród prezentowanej muzyki usłyszeliśmy zarówno utwory muzyki klasycznej, Jana Sebastiana Bacha, czy Wolfganga Amadeusza Mozarta, ale i rytmów dalekiego Meksyku w wykonaniu sopranistki Juliety Gonzales de Springer. Wysłuchaliśmy pieśni maryjnych, kantat i oratoriów. Nie zabrakło także przedstawień dedykowanych naszym milusińskim. Koncerty z programem do wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy połączone z kwizami bawiły najmłodszą publiczność.

Tomasz Ślusarczyk / Fot. Materiały BCKW pożegnalnym sobotnim przedstawieniu na Krawieckiej, miłośnicy muzyki będą mogli wysłuchać koncertu "Trąba jerychońska" w wykonaniu Tomasza Ślusarczyka, grającego na trąbce. Akompaniować mu będzie organista Piotr Matuszewski. Tomasz Ślusarczyk jest wykładowcą na bydgoskiej Akademii Muzycznej oraz szefem artystycznym Polskiej Orkiestry XVIII wieku.
Organizatorzy tak opisują ich występ:" Trąba jerychońska", czyli odgłosy końca świata na trąbę i organy... Tomasz Ślusarczyk i Piotr Matuszewski zagrzmią tak, jak trąby biblijnego Jerycha i dmieć będą, póki starczy tchu w płucach i murów do pękania.

Z kolei niedzielny wieczór to występ sopranistek Barbary Jastrząb i Anny Krzyżanowskiej-Kawałko w akompaniamencie organisty Jarosława Kawałko. Wrocławskie trio Cantores Minores Vratislavienses zaprezentuje zgromadzonej publiczności muzykę epoki baroku, mistrza Jana Sebastiana Bacha.Artyści Cantores Minores Vratislavienses, Anna Krzyżanowska-Kawałko, Jarosław Kawałko i Barbara Jastrząb / Fot. Materiały BCK

Sobota(28) i niedziela(29) ulica Krawiecka, godzina 19.
Jak zwykle przy niesprzyjającej aurze wita wszystkich Klub-Galeria Platforma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.