Facebook Google+ Twitter

Bytom. Włamywacze utknęli w okradanym kiosku

Dwóch włamywaczy uszkodziło roletę antywłamaniową i utknęło w okradanym kiosku "Ruchu". Z pułapki oswobodzili ich dopiero policjanci.

13 września dwóch mężczyzn włamało sie do kiosku przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu. Miejscową policję szybko zawiadomił jeden z mieszkańców. Patrol, który w kilkanaście minut zjawił się na miejscu, stwierdził wprawdzie, że roleta antywłamaniowa jest opuszczona, jednak ze środka kiosku dochodzą dziwne odgłosy.

Jak relacjonuje asp sztab. Adam Jakubiak, oficer prasowy bytomskiej policji, kiedy mundurowi podnieśli ciężką roletę, zobaczyli dwóch młodych mężczyzn usiłujących wydostać się na zewnątrz. Złodzieje mieli przygotowany do wyniesienia łup wart blisko 5 tys. zł. Podczas przesłuchania obydwaj wyjaśnili, że po wyłamaniu rolety i rozbiciu szyby, nie chcąc, by ktoś z zewnątrz ich zobaczył, opuścili roletę. Niestety, kiedy razem ze spakowanymi "fantami" mieli zamiar wyjść, roleta zerwała się z zaczepów i uwięziła ich w ciasnym pomieszczeniu.

Włamywacze to 17 i 18-letni mieszkańcy Bytomia. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem, za co grozi im nawet 10 lat więzienia. Przed sądem będą odpowiadać z wolnej stopy, bo do procesu prokurator objął ich dozorem policyjnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.