Facebook Google+ Twitter

Bytom. Wspólny strajk uczniów, rodziców i nauczycieli

Z jednej strony uczniowie, z drugiej miasto. Bitwa o reorganizację szkół weszła na nową drogę – drogę strajku. Około 80 uczniów wraz z nauczycielami i rodzicami, rozpoczęło strajk okupacyjny w bytomskim "Elektroniku".

Przedmiot strajku, czyli bytomski "Elektronik" / Fot. Wojciech BryńskiMiasto w ramach oszczędności chce wprowadzić zmiany w szkolnictwie – uczniowie ze szkoły przy placu Klasztornym, mieliby zostać wysłani do szkół na ul. Webera oraz placu Sobieskiego.

Sami uczniowie nie chcą się na to zgodzić, więc dzisiaj rozpoczęli strajk okupacyjny w szkole. Jest to grupa około 80 uczniów, nauczycieli i rodziców. Protestujący zapowiadają, że się nie poddadzą i jeżeli będzie trzeba, to spędzą w szkole kilka dni.

Wieczorem w szkole pojawiła się także Halina Bieda – wiceprezydent Bytomia, przedstawiciele kuratorium oświaty oraz naczelnik wydziału edukacji. Do tej pory jednak nie uzyskano żadnych konkretnych rozwiązań. Rozmowy jednak mają być prowadzone dalej.

Atmosfera wobec reorganizacji szkół jest bardzo napięta, głosowanie na ten temat odbędzie się 4 stycznia 2012 roku o godzinie 10.00, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.