Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14436 miejsce

Bytom. Wykwaterowań w bytomskiej dzielnicy Karb ciąg dalszy

Jeszcze w tym tygodniu mają się odbyć wykwaterowania mieszkańców z zagrożonego szkodami górniczymi osiedla w Bytomiu-Karbiu. To ostatni z budynków przy ulicy Technicznej przeznaczony do rozbiórki.

Ostatni już na Pocztowej z przeznaczonych do wyburzenia, którego jako pierwsi opuszczą lokatorzy spod 5, 9 i 13. / Fot. Piotr A.JeleńDramatu rodzin z osiedla dzielnicy Karb w Bytomiu ciąg dalszy. W ostatniej, przewidzianej do wyburzenia kamienicy, należy przyspieszyć ewakuację mieszkańców. Już w tym tygodniu dwadzieścia osiem osób, które są w trakcie podpisywania umów najmu swoich nowych mieszkań, zmieni adres zamieszkania.

Mają do wyboru dwa warianty podpisania umów: otrzymanie mieszkań zastępczych wyremontowanych do zamieszkania od zaraz lub lokali, które są w fazie remontu.

Mieszkańcy, wybierający drugi wariant, do czasu ukończenia remontu mogą zamieszkać w lokalach wskazanych przez Kompanię Węglową. Do czasu znalezienia lokalu zamiennego mieszkańcy mogą również szukać mieszkań na własną rękę. Podobnie, jak we wcześniejszych ewakuacjach, które przeprowadzane są od lipca ubiegłego roku, rodzinie, która wynajmie mieszkanie na wolnym rynku, Kompania Węglowa zwróci koszt wynajmu. Ponadto wszystkie poszkodowane rodziny otrzymują jednorazowy zasiłek w wysokości 2000 zł. Natomiast rodziny, które zdecydują się zamieszkać u bliskich, otrzymują rekompensatę po 200 zł miesięcznie na członka rodziny.Tych zabudowań przy Pocztowej z numerami parzystymi już nie ma / Fot. Piotr A.Jeleń

Decyzja o wcześniejszej ewakuacji rodzin z Pocztowej 5, 9 oraz dwóch lokali spod numeru 13, spowodowana jest postępującymi uszkodzeniami potwierdzonymi podczas wizji lokalnej. W narożnym budynku przy Pocztowej 5 doszło do zagrażającego bezpieczeństwu rozwarstwienia ścian. Podobna sytuacja wystąpiła w budynku przy Pocztowej 9, gdzie doszło do Teren po wyburzonych budynkach z Pocztowej i Technicznej, widoczny żółto-czerwony wnet podzieli los poprzedników / Fot. Piotr A.Jeleńprzemieszczenia się masywnych zabezpieczeń. Przeprowadzane, co dwa tygodnie kontrole dają nam pełną informację o pojawiających się kolejnych uszkodzeniach - relacjonuje Elżbieta Kwiecińska, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bytomiu.

Dla wykwaterowywanych rodzin w dzielnicy Szombierki są remontowane lokale przy ulicy Zielnej, jak również powstają nowe budynki przy ulicy Karpackiej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ale są także pozytywne strony miasta, związane z architekturą i rewitalizacją terenów poprzemysłowych. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I bardzo dobrze, bo budynki wyglądają tragicznie, nie mówiąc już o niebezpieczeństwie, jakim sobą niosą. Widziałam kiedyś w TV reportaż o Bytomiu, byłam załamana jego wyglądem. Pozdrawiam wiosennie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.