Facebook Google+ Twitter

Bytom. Wystawa "Ptaki Polskie" w Muzeum Górnośląskim

Bytomska placówka muzealna zaprasza miłośników ornitologii na wernisaż wystawy "Ptaki Polskie", który odbędzie się 3 września o godzinie 17 w gmachu muzeum przy placu Jana III Sobieskiego.

Organizatorami ekspozycji są Polskie Stowarzyszenie Fotograficzne "NIKONA" oraz Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Warto zwrócić uwagę, iż wystawę można było już zobaczyć w Zakopanem, Iławie oraz w duńskim Centrum Edukacji Przyrodniczej NaturBornholm.

 / Fot. Materiał reklamowy Muzeum GórnoślaskiegoAutorami prezentowanych prac fotograficznych są członkowie Stowarzyszenia "NIKONA", fotograficy i pasjonaci przyrody, dokumentujący świat natury w kadrach swoich aparatów. Grupę tworzą Piotr Chara, Tomasz Grześkowiak, Henryk Janowski, Michał Jastrzębski, Andrzej Jeziorowski, Jacek Kardasiewicz, Sławomir Krajniewski, Tomasz Krupienko, Tomasz Olechno, Paweł Pawlak i Waldemar Woźniak.

Jak czytamy na stronie muzeum: "Znakomite, a często unikatowe ujęcia ukazują wiele gatunków ptaków, w tym także mało znanych. Znaleźć tu można ptaki drapieżne, wróblowate, ptactwo wodne, czaple, rybitwy oraz inne gatunki przedstawione w ich naturalnym środowisku. Wiele z prezentowanych zdjęć jest wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju, wymagających od fotografa długotrwałych przygotowań w oczekiwaniu na ten właściwy moment".

Prezentowana wystawa "Ptaki Polskie" jest częścią zlotu Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego "NIKONA", zatytułowanego "Pod ziemią", organizowanego w dniach 3-5 września br. w Bytomiu.

Ekspozycja będzie prezentowana w bytomskim muzeum do 20 września we wtorki, czwartki i piątki od godz. 9 do 15, środy od 10 do 17, soboty od 11 do 16 oraz w niedziele i święta od 11 do 15.

Zapraszam do galerii http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ptaki_polskie_w_muzeum_gornoslaskim_w_bytomiu_fotorelacja_157742.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nie wypada nie być na tej wystawie, a i słowo z przyjaciółmi zamienić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

... aa, to napewno.
Ty zawsze Piotr fotorelację przygotowujesz.))
Czekamy!.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

A z wernisażu musowa fotorelacja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Interesujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.