Facebook Google+ Twitter

Bytom: wytwórnia alkoholu za drzwiami szafy

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali w Bytomiu nielegalną wytwórnię, która w ciągu tygodnia mogła oczyszczać około tysiąca litrów skażonego alkoholu przemysłowego. Ukryta za drzwiami zwykłej sklejkowej szafy.

Podpułkownik Cezary Zaborski - rzecznik Śląskiego Oddziału Straży Granicznej poinformował, że instalacja została wykryta praktycznie na początku działalności - strażnicy weszli do niej na koniec drugiego, trwającego około tygodnia, cyklu produkcyjnego.

Nielegalna wytwórnia wraz z rozlewnią znajdowały się w Bytomiu w bardzo dobrze zamaskowanym miejscu. Jednak żeby wejść do pomieszczenie wystarczyło wejść do garażu, a potem po prostu do szafy. Bowiem między nimi zasłonięto niepozorną dwudrzwiową szafą ze sklejki, z której usunięto tylną ściankę.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia znaleźli: kompletną linię produkcyjną do oczyszczania rozpuszczalników przemysłowych na bazie spirytusu, rozlewnie otrzymywanego spirytusu, prawie 940 litrów właśnie wyprodukowanego w ten sposób alkoholu, substancje chemiczne wykorzystywane w procesie odkażania oraz kilkaset pustych butelek, do których przelewany był spirytus.

Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli 120 litrów w wyjeżdżającym z prywatnej posesji samochodzie marki Ford. Zatrzymali kierującą samochodem 30-letnią kobietę, która właśnie odbierała nielegalny towar, oraz 26-letniego mężczyznę, który produkował nielegalny alkohol.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cała Polska proszę, Polak potrafi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.