Facebook Google+ Twitter

"Bytom z szuflady" - druga edycja

Po raz drugi Urząd Miejski w Bytomiu oraz firma Skano organizują konkurs fotograficzny "Bytom z szuflady", mający na celu m.in. wydobycie na światło dzienne starych fotografii, pochowanych po najskrytszych zakamarkach naszych mieszkań.

I komunia święta, rok 1944 / Fot. Własność-Piotr A.JeleńCiesząca się dużym zainteresowaniem, a także sporą ilością zgłoszonych zdjęć w ubiegłym roku pierwsza edycja konkursu fotograficznego "Bytom z szuflady", skłoniła jej organizatorów, Urząd Miejski w Bytomiu oraz firmę Skano do ogłoszenia konkursu także i w tym roku.

Organizatorzy konkursu czekają na zgłaszanie swoich zdjęć wykonanych przed 1989 rokiem, maksymalnie 8 fotografii, które będą oceniane w dwóch kategoriach: miejsca i ludzie. W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie, mające prawo do rozporządzania zgłaszanymi fotografiami oraz że są one wolne od roszczeń osób trzecich.

Przed wybuchem II wojny światowej w Bytomiu / Fot. Własność-Piotr A.JeleńFotografie odpowiednio opisane w kopercie należy składać w bytomskim Biurze Promocji Miasta przy Rynku 7 w terminie do 31 maja.

Jak zapewniają organizatorzy, nie należy się zamartwiać stanem fotografii, gdyż nowoczesne rozwiązania z zakresu obróbki zdjęć pozwalają starym zdjęciom odzyskać stary blask. Tak więc poszperajmy po szufladach, w pudełkach po butach i temu podobnych zakamarkach, i pokażmy swoje starocie.

Trzeba było też i pogrzebać przy silniku, by dalej jechać / Fot. Własność-Piotr A.JeleńZ początkiem czerwca komisja konkursowa wyłoni zwycięzców w każdej kategorii przyznając wyróżnienia, a tegoroczne Święto Bytomia (11-13 czerwca) będzie okazją do wystawienia zdjęć w pokonkursowym wernisażu. Także na stronie internetowej miasta będzie można oglądać prezentowane fotografie zgłoszone do konkursu.

Organizatorzy dla właścicieli wyróżnionych fotografii ufundowali nagrody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak, jest to ciąg dalszy, a sam konkurs i ubiegłoroczna prezentacja to świetna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny konkurs.
Piotr, a ja tutaj widzę
ciąg dalszy rodzinnych wspomnień.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.