Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24027 miejsce

Bytom zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Modelarski

Już w najbliższy weekend 15-16 marca w Bytomiu odbędzie się XI. Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych. Impreza, która nie zna przedziału wiekowego uczestników.

Amerykańska ciężarówka GMC z działem Boforsa kal. 40 mm / Fot. Piotr A.JeleńOrganizowany od paru lat w bytomskiej Hali na Skarpie Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych ściąga z Polski i spoza granic setki wystawców, którzy podczas ubiegłorocznej imprezy zaprezentowali ponad 1000 eksponatów.
Festiwal to nie tylko prezentacja efektów żmudnej pracy modelarzy, ale także dwa memoriały upamiętniające dwie niezwykłe postacie, Edwarda Boniego popularyzatora modelarstwa na Śląsku i w Zagłębiu oraz płk. pilota Jana Białego uczestnika trzech wojen.
Ponadto zwiedzający wystawę będą mogli wziąć udział w warsztatach modelarskich, giełdach oraz zobaczyć pokazy grup rekonstrukcji historycznych.

Warto przypomnieć, że ubiegłorocznym laureatem w Memoriale Edwarda Boni został Dariusz Jakubczak za model C-130E Herkules, natomiast w Memoriale płk. Białego zwyciężył Aleksander Górka za model PZL 23 B Karaś. Ponadto w każdych kategoriach wiekowych i tematycznych zostali wyłonieni zwycięzcy.
Szczegóły na stronie festiwalu

Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Bytomia Damian Bartyla oraz poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek.
Organizatorem pokazów jest UKS Karb, MDK Nr 2, IPMS Polska, IPMS Silesia, OSiR Bytom, 16. Drużyna Harcerska "NIEPOKONANI" oraz 26. Drużyna Harcerska im. A. Małkowskiego "LEŚNI".

P51 B Mustang Mk. III / Fot. Piotr A.JeleńKategoria modele s-fi: ORP Dzień Sądu / Fot. Piotr A.Jeleń

Bytom-Szombierki, ul. Frycza-Modrzewskiego 5a
15 - 16 marca, Hala na Skarpie


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.