Facebook Google+ Twitter

Bytom zaprasza na Motoserce 2013

Już po raz piąty w najbliższą sobotę, 20. kwietnia w całym kraju, motocykliści zrzeszeni w Congress Poland MC oraz Invaders Poland MC, organizują charytatywną akcję "Motoserce". A to wszystko z myślą o dzieciach.

Z myślą o naszych pociechach / Fot. Materiał organizatorówMotoserce, to akcja mająca na celu propagowanie honorowego krwiodawstwa ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb najmłodszych obywateli kraju.

Jak piszą na swojej stronie uczestnicy Motoserca, projekt jest: ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania.Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru jakim jest KREW w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować idee krwiodawstwa. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że krew jest towarem luksusowym i doskonale wiemy, jak bardzo jest nam potrzebna. Wiosna, a szczególnie lato, to czas, gdy brakuje jej najbardziej. Oddając ją regularnie, będziemy mieć moralne prawo oczekiwać jej w nagłych wypadkach.

Motoserce to akcja ogólnokrajowa, organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych. Od początku do chwili obecnej w projekt zaangażowanych jest ponad osiemdziesiąt klubów motocyklowych z całego kraju, ale nie tylko. Po raz pierwszy w 2011 roku Motoserce przekroczyło granice Polski. Miało to miejsce w Belgii w Brukseli, gdzie miejscowy klub FG Żubr przy współudziale polskiego konsulatu zaangażował się w akcję krwiodawstwa. Tak było w latach poprzednich w Bytomiu, panie pielęgniarki z bytomskiego oddziału RCKiK w Katowicach / Fot. Piotr A.Jeleń

W dotychczas przeprowadzonych czterech edycjach Motoserca udało się zebrać 11.750 litrów krwi.
Warto zwrócić uwagę, że tegoroczny plakat promujący akcję jest autorstwa Emilii Badzioch oraz Ivanders MC Poland.

Bytomska V edycja Motoserce rozpocznie się o godzinie 10.15 na placu Jana III Sobieskiego paradą mtocykli i pojazdów zabytkowych, skąd kawalkada wyruszy pod Centrum Handlowe M1 przy Styrzelców Bytomskich. Tam oprócz pokazu motocykli i pojazdów zabytkowych, można będzie posłuchać muzyki rockowej w wykonaniu grup: Flashback, Żywica, Gibon i Highway. Swoje tańce zaprezentują także tancerze z klubu tańca Iskra.
Bezboleśnie i w miłym towarzystwie w ciągu paru minut oddajemy 450 ml krwi / Fot. Piotr A.JeleńStrażacy bytomskiej strażnicy zaprezentują pokaz ratownictwa.
Nie zabraknie także ambulansu Rejonowego Centru Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, gdzie sympatyczne panie z bytomskiego oddziału, chętnie powitają każdego na fotelu do donacji krwi.

Współorganizatorem bytomskiego przedsięwzięcia jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Olmet Tarnowskie Góry.
Imprezę w Bytomiu patronatem honorowym objął prezydent miasta, Damian Bartyla.

Na bytomskich edycjach Motoserca, niezmiennie gości ponad setka motocyklistów / Fot. Piotr A.JeleńMiedzy innymi takim motocyklem w nagłych przypadkach transportowana jest krew oraz jej składniki / Fot. Piotr A.Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Życzę powodzenia pani Doroto, a z akcji zamieszczę fotoreportaż. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

U nas też szykuje się duża impreza.
RCKiK będzie gotówe na przyjęcie około 120 krwiodawców.
Obowiązkowo tam bedę, nie może być inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.