Facebook Google+ Twitter

Bytom zaprasza na Motoserce 2013

Już po raz piąty w najbliższą sobotę, 20. kwietnia w całym kraju, motocykliści zrzeszeni w Congress Poland MC oraz Invaders Poland MC, organizują charytatywną akcję "Motoserce". A to wszystko z myślą o dzieciach.

Z myślą o naszych pociechach / Fot. Materiał organizatorówMotoserce, to akcja mająca na celu propagowanie honorowego krwiodawstwa ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb najmłodszych obywateli kraju.

Jak piszą na swojej stronie uczestnicy Motoserca, projekt jest: ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania.Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru jakim jest KREW w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować idee krwiodawstwa. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że krew jest towarem luksusowym i doskonale wiemy, jak bardzo jest nam potrzebna. Wiosna, a szczególnie lato, to czas, gdy brakuje jej najbardziej. Oddając ją regularnie, będziemy mieć moralne prawo oczekiwać jej w nagłych wypadkach.

Motoserce to akcja ogólnokrajowa, organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych. Od początku do chwili obecnej w projekt zaangażowanych jest ponad osiemdziesiąt klubów motocyklowych z całego kraju, ale nie tylko. Po raz pierwszy w 2011 roku Motoserce przekroczyło granice Polski. Miało to miejsce w Belgii w Brukseli, gdzie miejscowy klub FG Żubr przy współudziale polskiego konsulatu zaangażował się w akcję krwiodawstwa. Tak było w latach poprzednich w Bytomiu, panie pielęgniarki z bytomskiego oddziału RCKiK w Katowicach / Fot. Piotr A.Jeleń

W dotychczas przeprowadzonych czterech edycjach Motoserca udało się zebrać 11.750 litrów krwi.
Warto zwrócić uwagę, że tegoroczny plakat promujący akcję jest autorstwa Emilii Badzioch oraz Ivanders MC Poland.

Bytomska V edycja Motoserce rozpocznie się o godzinie 10.15 na placu Jana III Sobieskiego paradą mtocykli i pojazdów zabytkowych, skąd kawalkada wyruszy pod Centrum Handlowe M1 przy Styrzelców Bytomskich. Tam oprócz pokazu motocykli i pojazdów zabytkowych, można będzie posłuchać muzyki rockowej w wykonaniu grup: Flashback, Żywica, Gibon i Highway. Swoje tańce zaprezentują także tancerze z klubu tańca Iskra.
Bezboleśnie i w miłym towarzystwie w ciągu paru minut oddajemy 450 ml krwi / Fot. Piotr A.JeleńStrażacy bytomskiej strażnicy zaprezentują pokaz ratownictwa.
Nie zabraknie także ambulansu Rejonowego Centru Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, gdzie sympatyczne panie z bytomskiego oddziału, chętnie powitają każdego na fotelu do donacji krwi.

Współorganizatorem bytomskiego przedsięwzięcia jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Olmet Tarnowskie Góry.
Imprezę w Bytomiu patronatem honorowym objął prezydent miasta, Damian Bartyla.

Na bytomskich edycjach Motoserca, niezmiennie gości ponad setka motocyklistów / Fot. Piotr A.JeleńMiedzy innymi takim motocyklem w nagłych przypadkach transportowana jest krew oraz jej składniki / Fot. Piotr A.Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Życzę powodzenia pani Doroto, a z akcji zamieszczę fotoreportaż. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

U nas też szykuje się duża impreza.
RCKiK będzie gotówe na przyjęcie około 120 krwiodawców.
Obowiązkowo tam bedę, nie może być inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.