Facebook Google+ Twitter

Bytom zaprasza na swoje święto

Od najbliższego piątku do niedzieli gospodarze miasta, Bytomskie Centrum Kultury, Opera Śląska i Klub Sportowy Polonia Bytom zapraszają na "Święto Bytomia" połączone z kolejną edycją "VII. Bytomskiej Nocy Świętojańskiej".

"Feel", Marek "Makaron" Motyka, "Bezimienni", "Oberschleisen", to m.in. goście tegorocznego święta Bytomia / Fot. Materiał biura promocji BytomiaTegoroczne obchody Święta Bytomia przyniosą mieszkańcom, a także odwiedzającym miasto wiele atrakcji, zarówno tym dorosłym, jak i dzieciom.
Imprezy będą odbywały się w plenerze w muszli koncertowej w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla, na placu Jana III Sobieskiego oraz stadionie im. Edwarda Szymkowiaka. Na miłośników sportów siłowych już w piątek czeka spora dawka emocji podczas Strongman Mistrz Świata Arnold Classic. Spośród zespołów muzycznych i wokalistów w pierwszym dniu zaprezentuje się Chór Gospel, po którym sceną muzyczną na placu Sobieskiego zawładnie Marcin Kindla z zespołem współpracujący zarówno z krajowymi, jak i zagranicznymi gwiazdami muzyki pop. Zwieńczeniem piątkowych plenerowych występów będzie koncert Piotra Kupichy z grupą Feel.
Ostatnim akcentetm pierwszego dnia będzie spektakl The Speed Dates w wykonaniu Katarzyny Gocały, Agaty Kmity, Daniela Komędery, Karola Pruciaka i Michała Woźnicy, artystów Wydziału Teatru Tańca PWST im. Ludwika Solskiego. Widowisko zostanie zaprezentowane w Museum Music Republic przy placu Sobieskiego.

Sobotnie świętowanie rozpoczną występy uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu, Ogólnokształcącej Ubiegłoroczna Bytomska Noc Świętojańska, "Zemsta nietoperza" / Fot. Piotr A.JeleńSzkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu a także Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.
Na sportowo, a w zasadzie na murawie piłkarskiej obiektu im.Edwarda Szymkowiaka odbędzie się turniej piłki nożnej, w którym udział wezmą oldboje Polonii Bytom, drużyna bytomskich działaczy samorządowych oraz bytomskie gwiazdy sportu.
Muzykowanie w sobotę zaintonuje bytomski człowiek-orkiestra, Marek Makaron Motyka prezentujący solidny, dobry nowoorleański blues w aranżacji starych śląskich pieśni. Mocnego uderzenia można się będzie spodziewać po kolejnym wykonawcy, sekstecie Oberschleisen. Industrialna muzyka w śląskiej gwarze jest dobrze przyjmowana nie tylko w ich środowisku. Warto dodać, że kapela w czwartej edycji programu "Must be the music" zajęła drugie miejsce.
Klawiszowiec Marek Maksim, basista Marek Kosiński, perkusista Piotr Szarafiński oraz wokalista Robert Binias tworzą grupę Hasiok, m.in. nominowaną przed laty do paszportu Polityki. Usłyszymy ich około 20-tej w muszli koncertowej w Parku Miejskim.
Bezimienni to duet hip-hopowy w składzie Marcin Ostrowski i Adrian Sfora. Muzycy są twórcami m.in. utworu Garda, motywu przewodniego do walk bokserskich Damiana Jonaka czy hymnu górników Czarny chleb. Najnowszym krążkiem Ostrego i Ryjka jest album "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.