Facebook Google+ Twitter

Bytom zaprasza na VI Noc Świętojańską

W weekend 22 i 23 czerwca Prezydent Bytomia i Opera Śląska zapraszają po raz szósty na Bytomską Noc Świętojańską. Tym razem na placu Sobieskiego wystąpi grupa Myslowitz oraz artyści Opery Śląskiej w spektaklu "Zemsta nietoperza".

 / Fot. Materiał organizatorówTo już szóste spotkanie mieszkańców i gości z Bytomską Nocą Świętojańską, projektem kulturalnym na stałe goszczącym w kalendarzu imprez artystycznych regionu.

Na dotychczasowych, plenerowych Nocach Świętojańskich, mogliśmy oglądać artystów Opery Śląskiej w przedstawieniach "Barona cygańskiego", "Halki", "Księżniczki Czardasza", "Nabucco", "Strasznego dworu", wspólnego występu operowych filharmoników z zespołem Dżem. W roku ubiegłym można było również posłuchać koncertu "Polak - Węgier dwa bratanki", spektaklu zainscenizowanego wspólnie z artystami węgierskimi.

Podczas pierwszego wieczoru w piątek na estradzie wystąpi zespół Myslovitz z nowym wokalistą Michałem Kowalonkiem. Publiczność będzie mogła nie tylko porównać umiejętności nowego wokalisty z byłym, ale przede wszystkim wysłuchać największych przebojów grupy z takich albumów, jak Myslovitz, Sun Machine, Miłość w czasach popkultury, Korova Milky Bar czy Nieważne jak wysoko jesteśmy....
Z pewnością dla fanów obecnego kwintetu, występ mysłowickiej grupy będzie nie lada gratką.

Podczas drugiej odsłony Bytomskiej Nocy na scenie zaprezentują się artyści bytomskiej Opery Śląskiej.
Na miłośników operetki czeka widowiskowa "Zemsta nietoperza" Johanna Straussa.

Jak zapowiadają organizatorzy: Operetka "króla walca" to wspaniała komedia muzyczna, w której króluje szampan i wiedeński walc. Rewia operetkowych przebojów, rewelacyjna uwertura, słynna aria Adeli, czardasz Rozalindy, błyskotliwy urok postaci oraz mnóstwo zabawnych dialogów w mistrzowskim tłumaczeniu Juliana Tuwima sprawią, że wieczór ten na długo pozostanie w pamięci widzów, a melodie straussowskie będą same się nucić zaraz po zakończonym przedstawieniu. Zapowiada się kolejna noc pełna radości i artystycznych doznań!

Spektakl wyreżyserował i choreografią opatrzył Henryk Konwiński w inscenizacji Feliksa Widery. Solistów, chór, balet i orkiestrę poprowadzi dyrektor bytomskiego teatru, Tadeusz Serafin.

Impreza pod honorowym patronatem prezydenta Bytomia, Piotra Koja.

VI Bytomska Noc Świętojańska - plac Jana III Sobieskiego

22 czerwca godz. 20.00 - koncert Myslovitz
23 czerwca godz. 20.00 - Opera Ślaska - Zemsta NietoperzaZnajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.