Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23987 miejsce

Bytom zaprasza na zlot pojazdów militarnych - X Śląskie manewry

Za niespełna tydzień, od 6 do 8 czerwca w Bytomiu zagości X Zlot pojazdów militarnych - Śląskie manewry 2014. Organizatorem tegorocznej jubileuszowej imprezy wraz z gminą Bytom będzie Stowarzyszenie 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej.

Uczestnicy "Śląskich manewrów" poprzednich lat; n/z. Humber, lekki czołg kołowy okresu II wojny światowej / Fot. Piotr JeleńOrganizatorzy tegorocznych jubileuszowych Manewrów spodziewają się przyjazdu ponad setki uczestników, jako że lista startowa załóg biorących udział w zlocie jest otwarta do północy z szóstego na siódmego czerwca.
Będzie to kolejne już dziesiąte spotkanie miłośników militariów, nie tylko posiadaczy sprzętu wojskowego, ale także członków grup rekonstrukcji historycznych. Zaprezentowane zostanie także współczesne uzbrojenie i wyposażenie jednostek Wojska Polskiego, które znajduje się m.in. w posiadaniu 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia, Jednostki Wojskowej 3940 Agat z Gliwic, 5. Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór czy też Kompanii Radiotechnicznej z Radzionkowa.
Prezentację sprzętu zapowiedziały Wojskowe Zakłady Mechaniczne z Siemianowic Śląskich.

Główny motyw plakatu - ŁuAZ – Luaz 967 M (ukr. od 1967 roku ЛуАЗ, Луцький автомобільний завод, Łućkyj Awtomobilnyj Zawod) – małolitrażowa amfibia produkowana głównie dla armii radzieckiej w Łucku na Ukrainie. / Fot. Materiał organizatorówZ pewnością atrakcją okażą się pokazy akrobacji lotniczej w połączeniu ze skokami spadochronowymi indywidualnymi, jak i w tandemie w wykonaniu członków Aeroklubu Gliwickiego. Podczas gdy na nieboskłonie będą wykonywane ewolucje lotnicze, na ziemi Bractwa Kurkowe Grodu Bytomskiego i Grodu Zabrzańskiego zaprezentują swoje bogate stroje cechów rzemieślniczych, jak również pokazy strzeleckie.

Uczestnicy "Śląskich manewrów" poprzednich lat; n/z. małolitrażowa amfibia Luaz 967 M / Fot. Piotr JeleńX Jubileuszowy Zlot Pojazdów Militarnych w Bytomiu Śląskie Manewry 2014 swoje obozowisko zlokalizował w tym roku w dzielnicy Miechowice, terenach poprzemysłowych dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Miechowice przy ul. Racjonalizatorów.

Uczestnicy "Śląskich manewrów" poprzednich lat / Fot. Piotr JeleńZ tegoż obozowiska kawalkada pojazdów wyruszy na bytomski Rynek. Marszruta przejazdu przebiegać będzie z Miechowic ulicą Racjonalizatorów, następnie ul. księdza Frenzla, Miechowicką, Konstytucji przez dzielnice Karb i Bobrek skręcając w ulicę Zabrzańską do Szombierek. Tutaj trasa będzie wiodła do skrzyżowania z Frycza-Modrzewskiego, Kolonią Zgorzelec, przez Łagiewniki ulicą Ostatnią, Świętochłowicką, Krzyżową do ulicy Chorzowskiej. Z Pogody kolumna wjedzie w ulicę Stanisława Witczaka, następnie arterią marszałka Józefa Piłsudskiego w Podgórną do Rynku.

Uczestnicy "Śląskich manewrów" poprzednich lat; n/z. NSU-Kettenkrad – lekki pojazd wielozadaniowy z czasów II wojny światowej / Fot. Piotr JeleńTutaj odbędzie się prezentacja pojazdów, a także występ Orkiestry Wojskowej z 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia oraz pokaz Stowarzyszenia Szare Wilki IPA. Po występach przy Lwie Śpiącym mieszkańcy zostaną zaproszeni na obozowisko do Miechowic.

Na obozowisku pojazdy zaprezentują się na arenie zlotowej, a publiczność będzie mogła skorzystać z przejażdżek ciężkim sprzętem bojowym. Czeka również zgromadzonych historyczna inscenizacja z wykorzystaniem pojazdów wojskowych, której towarzyszyć będą efekty specjalne. Muzycznie zaprezentują się zespoły Beton 25p, Move me Tato, Zerófka i Kuś & Wydro. Organizatorzy zapewniają polowy catering, a na zakończenie sobotniego wieczoru fajerwerki sztucznych ogni. Uczestnicy "Śląskich manewrów" poprzednich lat; przejażdżki sprzętem bojowym / Fot. Piotr Jeleń

Projekt współfinansowany jest ze środków gminy Bytom, a patronat honorowy został objęty przez Ministerstwo Obrony Narodowej i prezydenta Bytomia, Damiana Bartylę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pani Katarzyno, te akurat prezentowane na zlotach, festynach są pozbawione swojej siły zabójczej, niemniej jednak zostały przez nas skonstruowane do tego haniebnego czynu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomyśleć, że zabijają, a służą na festynah militarnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.