Facebook Google+ Twitter

Bytomscy muzycy dla chorej Weroniki

Bytomski bluesman, Marek Motyka, wraz z przyjaciółmi organizuje koncert charytatywny dla chorej tarnogórzanki, Weroniki Kułacz. Na wieczorne muzykowanie 23 marca zaprasza "Klub Brama".

Kawał dobrego bluesa, i nie tylko, będą mogli posłuchać uczestnicy charytatywnego koncertu na rzecz Weroniki Kułacz. / Fot. Materiał reklamowy organizatorówWeronika Kułacz jest trzynastoletnią dziewczynką, mieszkającą wraz z młodszym rodzeństwem i rodzicami w Tarnowskich Górach. To wesoła i bardzo pogodna osóbka, jak ją najbliżsi określają z duszą artysty. Weronika lubi muzykę poważną i jazz - dlatego też jej pasją jest gra na skrzypcach. Dziewczyna lubi jeździć na rowerze, uwielbia również czytać książki, które jak mówią rodzice pożera w dużych ilościach. Spędza sporo czasu ze swoim młodszym rodzeństwem, Błażejem i Zuzanną.

Charytatywnie dla Weroniki

Weronika Kułacz prawie od roku walczy z chorobą nowotworową. Rodzice dziewczynki proszą ludzi dobrej woli o wsparcie, także te finansowe, gdyż jak powszechnie wiadomo, koszty tego typu leczenia są wysokie. Po prostu przekraczają ich możliwości materialne.

Pomysłodawcą imprezy jest bytomski multiinstrumentalista, Marek Makaron Motyka, który do współpracy zaprosił swoich przyjaciół - Patryka Filipowicza i Michała Nitę. Artyści wspólnie zagrają koncert, podczas którego będzie można nabyć cegiełki o wartości 5, 10 lub 50 zł. Będą je rozprowadzać wolontariusze Fundacji Iskierka, której Weronika Kułacz jest podopieczną. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany rodzicom Weroniki i przeznaczony na leczenie córki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Społeczeństwo Bytomia w takich przypadkach nie jest obojętne, zwłaszcza, gdy chodzi o dzieci. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak wiele osób w sytuacji ratowania życia, nie może liczyć na pomoc państwa.
Dobrze, że wrażliwi ludzie z potrzeby serca wspomagają potrzebujących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.