Facebook Google+ Twitter

Bytomscy święci Mikołaje

Jak co roku w różnych miejscach Bytomia w okresie świątecznym możemy spotkać świętych Mikołajów.

Paweł Lisoń od piętnastu lat obsługujący linię tramwajową nr38 w Bytomiu. / Fot. Piotr A. JeleńJednym z najbardziej charakterystycznych bytomskich świętych Mikołajów był Paweł Lisoń, motorniczy zabytkowego tramwaju linii 38, kursującego od ulicy Piekarskiej od kościoła p.w. Świętej Trójcy do ulicy Powstańców Śląskich i z powrotem.

Na liczącej niewiele ponad kilometr trasie, obsługującej po drodze przystanki przy Smolenia i cmentarzu Mater Dolorosa, Paweł Lisoń jeździ od piętnastu lat. Jak sam mówi: To jedyny tramwaj na świecie, do którego pasażerowie wchodząc mówią dzień dobry, a wysiadając z tramwaju machają do motorniczego ręką.

Pan Paweł jest na tyle zżyty z pasażerami swojej "tramwajki", że prawie każdego może wymienić z imienia czy nazwiska, a dzieci tych starszych nazywają go dziadkiem. W jego tramwaju obowiązują zasady dobrego zachowania, a podróżująca młodzież potrafi się odpowiednio zachować.

W tym roku Pawła Lisonia na stanowisku motorniczego i świętego Mikołaja zastąpił kolega po fachu z firmy Tramwaje Śląskie.

Kolejnego świętego Mikołaja spotkaliśmy na placu Tadeusza Kościuszki przed nowo otwartym centrum handlowym. Tutaj święty Mikołaj wraz z wróżką i z saniami zaprzęgniętymi w dwa renifery zachęcał dziatwę, a raczej rodziców do pamiątkowej fotki.
Dobra Wróżka wraz ze świętym Mikołajem na placu Kościuszki. / Fot. Piotr A. Jeleń"Nowy" święty Mikołaj w "38" witał dzisiaj pasażerów. / Fot. Piotr A. Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetna inicjatywa, fajnie jest jechać takim mikołajkowym tramwajem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.