Facebook Google+ Twitter

Bytomska hala "Na Skarpie" zaprasza na sportowy weekend walk

W najbliższy weekend, 19-20 maja w bytomskiej hali "Na Skarpie" miłośników sportów walki czeka nie lada gratka. Będzie boks, karate tradycyjne, mieszane sztuki walki oraz pokazy shinkendo.

VII Międzynarodowy Memoriał Bokserski im. Leszka Błażyńskiego

 / Fot. Materiał reklamowy OSiR-u BytomUrodzony w Ełku w 1949 roku Leszek Błażyński, to jedna z najbardziej znanych postaci polskiego boksu. Swoją przygodę na ringu rozpoczął w rodzinnym mieście w klubie MKB Mazur Ełk, boksując w jego barwach od 1964-1969 roku. Następnie reprezentował BBTS Bielsko-Biała w latach 1969 - 1974. Bogatą karierę sportową zakończył na Śląsku w Górniczym Klubie Sportowym Szombierki Bytom, reprezentując bytomski klub w okresie od 1976 do 30 października 1983 roku. Na krajowych i międzynarodowych ringach stoczył 317 walk, odnosząc 282 zwycięstwa, remisując 4 pojedynki i przegrywając - 31.

A lista sukcesów Błażyńskiego jest dosyć spora. Na igrzyskach olimpijskich w Ubiegłoroczny VI Memoriał im. Leszka Błażyńskiego zgromadził na starcie kilkudziesięciu bokserów. W roku bieżącym do imprezy dołączają karatecy i zawodnicy mieszanych sztuk walk / Fot. Piotr A.JeleńMonachium w 1972 roku oraz w Montrealu w 1976 roku zdobył brązowy medal. Sukcesy święcił także w Mistrzostwach Starego Kontynentu, zdobywając w Madrycie w 1971 roku wicemistrzostwo, a w 1977 r. w Halle tytuł mistrzowski.

Dwukrotnie zdobywał pas mistrza Polski w 1971 i 1973 roku oraz trzykrotnie zostając wicemistrzem kraju w 1969, 1972 oraz w 1980 roku. Jedenastokrotnie reprezentował barwy Polski w spotkaniach międzypaństwowych.

Za zasługi dla sportu odznaczony został Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe oraz Krzyżem Kawalerski. Odszedł tragicznie, 6 sierpnia 1992 roku. Został pochowany na cmentarzu w Katowicach przy ulicy Murckowskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dzie,ki ! dobra wiadomość , coś się dzieje.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.