Facebook Google+ Twitter

Bytomska Noc Świętojańska

To już kolejna edycja bytomskiej Nocy Świętojańskiej, na którą organizatorzy zapraszają w plenery "Dolomitów Sportowej Doliny". Tym razem na spektakl Giuseppe Verdiego "Nabucco" w sobotę 19 czerwca o godzinie 20.

To ogromne widowisko plenerowe w dwóch aktach reżyseruje Feliks Widera z udziałem solistów, chóru, baletu i orkiestry Opery Śląskiej pod dyrekcją Tadeusza Serafina. W partii tytułowej wystąpi solista bytomskiej sceny, baryton Rafał Songan, a w roli Abigaille - gościnnie solistka Opery Nova w Bydgoszczy Halina Fulara-Duda. Ponadto w spektaklu zaprezentują się Iwona Noszczyk (Fenena), Tadeusz Leśniczak (Zachariasz), Maciej Komandera (Ismael), Joanna Kściuczyk-Jędrusik (Anna), Zbigniew Wunsch (Arcykapłan), Hubert Miśka (Abadallo).

 / Fot. Plakat imprezyJedna z najsłynniejszych oper świata od 1983 roku, gdy po raz pierwszy została wystawiona na bytomskiej scenie, nie schodzi z afisza. Akcja opery rozgrywa się w VI wieku p.n.e. w okresie "niewoli babilońskiej" Żydów.

Przedstawienie plenerowe wystawione będzie w wersji oryginalnej z wyświetlanym polskim tekstem libretta. Na dwupoziomowej scenie wystąpi 200 wykonawców oraz 30 koni. Wszystko to w oprawie fajerwerków i laserów oraz przy znakomitej muzyce zespołu Wojciecha Herzyka i choreografii Henryka Konwińskiego.

Jak zapowiadają organizatorzy: "Spektakl odbędzie się bez względu na pogodę. Prosimy o zabranie parasoli, peleryn, krzeseł turystycznych, koców itp. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy"

19 czerwca 2010 godz. 20.00, Dolomity Sportowa Dolina - Bytom, ul. Blachówka 94

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wychodzi na to że mam się dobrze,
... bo mieszkam blisko.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacja na 5+
Szkoda, że oddziela mnie tyle kilometrów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I znowu żałuję że jestem tak daleko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.