Facebook Google+ Twitter

Bytomska Noc Świętojańska 2011. Polsko-węgierskie superwidowisko już 1 i 2 lipca

Tereny Dolomitów Sportowej Doliny w bytomskiej Blachówce w dniach 1 i 2 lipca będą miejscem superwidowiska, V Bytomskiej Nocy Świętojańskiej. Po raz pierwszy w dwudniowej imprezie wezmą udział artyści spoza Polski, z Węgier.

Dwa dni wspaniałej zabawy w Dolomitach Sportowej Dolinie / Fot. Plakat reklamowy organizatorówNa piąte bytomskie spotkanie świętojańskie, które po raz pierwszy w historii potrwa dwa wieczory, złożą się dzieła kultury polskiej i węgierskiej.

Piątek rozpocznie się koncertem Polak, Węgier - dwa bratanki, w którym obok artystów z Opery Śląskiej z Bytomia udział wezmą artyści węgierskiego Teatru Csokonai z Debreczyna.
Reżyserem piątkowego koncertowania będzie Wiesław Ochman, tenor liryczny, na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku związany z Operą Śląską w Bytomiu.

Ubiegłoroczne przedstawienie Bytomskiej Nocy Świętojańskiej - Nabucco / Fot. Piotr A.JeleńSobotnie widowisko uświetni dzieło naszej opery narodowej, Straszny dwór Stanisława Moniuszki w reżyserii Feliksa Widery z udziałem solistów, chóru i orkiestry Opery Śląskiej.

Jak zapowiadają organizatorzy, poza głównymi akcentami imprezy na widowisko złożą się także występy Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Dąbrowiacy z Katowic, Zespołu Pieśni Tańca Mały Śląsk z Radzionkowa oraz chóru Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji Akademii Muzycznej z Katowic pod dyrekcją profesora Stanisława Dziewora.

Nie zabraknie także inscenizacji rycersko-kawaleryjskich, które widzowie zobaczą w wykonaniu Bractwa Rycerskiego z Żarek oraz Reprezentacyjnego Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego.

Nie bez znaczenia ma tutaj zaproszenie do tegorocznej V Bytomskiej Nocy Świętojańskiej artystów z Węgier. Wszak to Polska przejmuje od Węgier prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.

Ubiegłoroczne przedstawienie Bytomskiej Nocy Świętojańskiej - Nabucco / Fot. Piotr A.JeleńProjekt V Bytomskiej Nocy Świętojańskiej został objęty honorowymi patronatami: Parlamentu Europejskiego, Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorami są Urząd Miejski w Bytomiu, Opera Śląska w Bytomiu oraz Dolomity Sportowa Dolina. Patroni medialni: Gazeta Wyborcza Katowice, TVP Katowice, PR Katowice, Moje Miasto Silesia, miesięcznik Śląsk, miesięcznik Film oraz empik.com.

Niewtajemniczonych informuję, że nietoperz, jako maskotka Nocy Świętojańskiej nie nic wspólnego z wampirami. Otóż tereny Dolomitów Sportowej Doliny, Srebrna Góra w Bytomiu - Suchej Górze stanowią drugie pod względem liczby osobników zimowisko nietoperzy w Polsce.Oficjalna maskotka V Bytomskiej Nocy Świętojańskiej - nietoperz / Fot. Materiał organizatorów

Mapka dojazdu: tutaj

V Bytomska Noc Świętojańska 1-2 lipca Dolomity Sportowa Dolina Bytom, wstęp wolny.
Impreza odbędzie się bez względu na pogodę, stąd organizatorzy proszą o zabranie okryć przeciwdeszczowych, parasoli, a także krzesełek turystycznych


Jak było rok temu? Kliknij i czytaj!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jak najbardziej, także Tych "czerwonołapkowiczów", bo mogliby się odważyć na komentarz,każda krytyka mile widziana, może odkryją swoją twarz :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

... się okaże... :-) oczywiście Piotrze!
Jednak ja miałam na myśli TWOJE piękne rzeczy opisanie :-))
Pozdrawiam... myślisz, że warto i wesołych czerwonołapkowiczów?...
dobrze, ich też :-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy piękne, to się okaże, ale z pewnością interesujące. Pozdrawiam, także "czerwonołapkowiczów".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na tak interesujące widowisko, warto poświęcić i dwa wieczory :-)
... gdyby było bliżej... ach!
Mam nadzieję, że i tym razem pięknie nam rzecz przedstawisz :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.