Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10764 miejsce

Bytomska wieża ciśnień. Śląski design do wyburzenia?

Mimo niezbyt sprzyjającej aury w niedzielne przedpołudnie przed bytomską wieżą ciśnień przy ulicy Oświęcimskiej zebrało się kilkudziesięciu mieszkańców. Powodował nimi jeden cel - losy zabytkowej wieży ciśnień.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: 44-metrowa wieża ciśnień została wybudowana w 1936 roku przez firmę Kaller&Stanik. Była to  innowacyjna budowla w zakresie konstrukcji żelbetowych. Fot.Piotr A. Jeleń
44-metrowa wieża ciśnień została wybudowana w 1936 roku przez firmę Kaller&Stanik. Była to innowacyjna budowla w zakresie konstrukcji żelbetowych. Fot.Piotr A. Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Tutaj cały szkopuł tkwi pod ziemią, czyli w tym, co można z niej wydobyć

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak , czyli państwowe .....niczyje !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Póki co właścicielem jest Bytomskie Przedsiębiorstw Komunalne, podlegające miastu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może ktoś otworzy w niej restaurację lub coś podobnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lata zaniedbań zrobiły swoje i w chwili obecnej potrzebne są pokaźne środki finansowe, by obiekt odrestaurować i adaptować go do celów publicznych. Jednak spory wpływ ma tutaj Kompania Węglowa, w skład której wchodzi kopalnia Bobrek-Centrum eksploatująca złoża węgla pod wieżą. Jak zapewnia prezes BPK, Dawid Zięba mimo postanowienia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wyburzeniu obiektu do końca maja br., będą prowadzone rozmowy z władzami miasta, miejskim konserwatorem zabytków i mieszkańcami. Agnieszka Klich - rzeczniczka BPK - w materiale dla Dziennika Zachodniego informuje, że firma wystąpiła już do Kompanii Węglowej ze stosownym pismem o wyłożenie pieniędzy na remont obiektu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedyna nadzieja w pani architekt . Mam ogromny sentyment do starych budowli .Na zdjęciach widać stopień zaniedbań i zniszczeń wieży . Tak sobie myślę, gdzie byli włodarze przez lata ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.