Facebook Google+ Twitter

Bytomski jarmark staroci

Cyklicznie w każdą pierwszą sobotę miesiąca, obecnie w bytomskiej dzielnicy Szombierki, odbywa się jarmark staroci.

1 z 17 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Bytomski Jarmark Staroci odbywa się na terenach wokół stadionu Klubu Sportowego "Szombierki" przy ul. Frycza-Modrzewskiego.Plan sytuacyjny:http://www.bytom.pl/zalaczniki/2008/01/30/1197228491/1201704622.doc   Fot. Piotr A. Jeleń
Bytomski Jarmark Staroci odbywa się na terenach wokół stadionu Klubu Sportowego "Szombierki" przy ul. Frycza-Modrzewskiego.

Plan sytuacyjny:
http://www.bytom.pl/zalaczniki/2008/01/30/1197228491/1201704622.doc Fot. Piotr A. Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Też lubię takie cacka:D Zapraszam wszystkich "maniaków" staroci do Legnicy na jarmark staroci, który odbywa się w każdą drugą niedzielę miesiąca na rynku w samym centrum miasta:) też można znaleźć coś ciekawego dla siebie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamiarem moim było przedstawienie raczej kierunku w jakim zmierzają obecnie takie jarmarki, czyli odchodzenia od tematu zawartego w tytule galeryjki.
Dziękuje za fachowy i wyczerpujący komentarz, znamionujący konesera staroci.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.09.2009 19:09

Targi staroci w Będzinie,przedmioty pamiętające czas odeszły, przed laty ulubione miejsce spotkań kolekcjonerów i fanatyków staroci. Kiedyś miejsce gdzie można było upolować za niewielką cenę dzbanek do kawy sygnowany "Fraget", czy wróć do domu z sosjerką "Kazimierz Lewicki, Lwów".Dziś niestety targi staroci to miejsce gdzie na straganach coraz trudniej znaleźć przedmioty autentycznie stare i wartościowe, naiwni kupują współczesne, podrasowane kopie, obecnie najczęściej rodem z Holandii. Choć nie przeczę, że znawca tematu i dziś może jeszcze znaleźć interesujący przedmiot i za rozsądną cenę. Na uwagę zasługują na targach staroci na przykład kartki z początku XIX w. Ale w tym wypadku radzę wybrać określony dział, np. architektura, czy tematyczne np. malarstwo/ja zbieram kartki malarza Stanisława Tondosa/ ponieważ i ceny kartek bywają powyżej 100 zł od sztuki. Czasami można jeszcze kupić wyjątkowe okazy z galanterii stołowej z przełomu wieków, przepiękną łyżeczkę, czy chochlę z wygrawerowanymi inicjałami poprzedniego właściciela. Na targach staroci są też dostępne przedmioty ze względu na walory artystyczne niezmiernie interesujące, lecz z racji malej ilości zainteresowanych nadal tanie, na przykład medale, okres socjalizmu w Polsce to czas rozkwitu sztuki medalierskiej. Polecam, na przykład medal autorstwa Chromego!
Zanim ktoś się jednak wybierze na targ staroci radzę nie zapomnieć o "pomocy naukowej" w formie poradnika, których na rynku jest dostępnych wiele. Szczególnie wygodne i zawierające duży materiał ilustracyjny są tematyczne książki z seri Miller s "Poradnik Kolekcjonera". To uchroni przed zakupem bubla, w cenie oryginału.
A dla autora: trochę mi w materiale o "Bytomskim jarmarku staroci" zabrakło w podpisach konkretnych informacji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, bo rozumie że nie tylko aparatem polujesz na przedmioty ładne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widoki jak z Koła na warszawskiej Woli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłam na podobnym jarmarku staroci tylko, że w Zakopanym. Znam osoby z Bytomia, które zajmują się antykami. Powiem, że to praca z pasją, praca na całe życie, nie da się jej rzucić, bo tak wciąga :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasem bywam na tym jarmarku.
... jak ja uwielbiam takie starocie! ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudowne! :-)))
Bytomski jarmark staroci!!!!!!!
Co można tam kupić! Wszystko!
Fantastyczne jest to że były wystawione na sprzedaż nawet stare organy! ^^

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.