Facebook Google+ Twitter

Bytomski konkurs "Wszędołaz Powstańczy" rozstrzygnięty

2 maja w dziewięćdziesiątą rocznicę III powstania śląskiego Urząd Miejski w Bytomiu wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizował grę miejską "Wszędołaz powstańczy".

 / Fot. Plakat imprezyJako że Bytom odegrał poważną rolę w III powstaniu śląskim, w którym zapadały kluczowe decyzje dla jego dalszych losów, stąd pomysł organizatorów na stworzenie tego typu zabawy.

Uczestnicy gry miejskiej rozwiązywali różne zagadki oraz wykonywali powierzone im zadania w określonych punktach miasta. Należało także wykazać się zdolnościami plastycznymi i muzycznymi. A zadania te związane były z jakże niełatwym tematem, bo dotyczącym III powstania śląskiego, którego kluczowe decyzje zapadały w Bytomiu, ale swym zasięgiem obejmowały znaczny obszar Śląska.

W konkursie-zabawie wzięło udział 47 zespołów składających się od dwóch do pięciu uczestników w różnym przedziale wiekowym.

Zwycięzcą gry miejskiej został zespół "Gwarków", który wyprzedził "Korfancioków", "Destruktorów", "Bytom na 102", "Dream Team" oraz "Sum ex Silesia". Pierwszy zespół, "Gwarki" w nagrodę wyjadzie do Brukseli do Parlamentu Europejskiego, natomiast zdobywców od drugiego do szóstego miejsca czeka wyjazd do Warszawy i zwiedzanie sejmu i senatu.

Także pozostałe drużyny, które zdobyły co najmniej 70 punktów, otrzymują wejściówki na basen odkryty, do Opery Śląskiej, BCK-u lub Śląskiego Teatru Tańca.

Fundatorzy nagród
Małgorzata Handzlik - poseł do Parlamentu Europejskiego, wyjazd do Brukseli.
Jacek Brzezinka - poseł RP, wyjazd do Sejmu.
Andrzej Misiołek - senator RP, wyjazd do Senatu.

Partnerami organizacyjnymi byli: OSiR Bytom, BeCeK, Muzeum Górnośląskie, PWST, "Żeromszczak", Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, ZHP, MZDiM oraz PSP.
Patron medialny - slask24.pl

Zwycięzcy gry miejskiej "Wszędołaz Powstańczy" mogą odbierać nagrody w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Nagrody można odbierać w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy placu Jana III Sobieskiego 3 w pokoju 201, tel.: 32 787 06 01 do 03 wew. 121.

Wyniki konkursu Wszędołaz Powstańczy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.