Facebook Google+ Twitter

Bytów. Konflikt urzędu i przedsiębiorcy, czyli kto wygra wojnę na górze

Zdrowy rozsądek czy urzędnicze zacietrzewienie. Konflikt zaszkodzi mieszkańcom.

Czytelnicy prasy lokalnej w Bytowie przecierali ze zdumienia oczy, gdy w artykułach i wywiadach o treści zaskakująco-intrygującej ogłoszono „wojnę na górze” pomiędzy miejscową gminą a firmą Drutex. Tego typu wydarzenia nie zdarzają się zbyt często, tym bardziej więc tytuł zabrzmiał groźnie, choć może niezbyt trafnie.

Wielu czytelników przekonanych raczej o sojuszu Drutexu z Urzędem dowiedziało się o nieujawnianym konflikcie i jego przyczynach. Chodzi o to, że przedsiębiorstwo kontynuując swoje plany rozwojowe chce kupić w przetargu część gruntów będących własnością Agencji Nieruchomości Rolnych.

Miejscowe media, zdając sobie sprawę ze skutków podania informacji do publicznej wiadomości, nie zajęły radykalnego stanowiska, czekając na odgłos społeczny. Być może słusznie, ponieważ sprawa jest rozwojowa i może się okazać brzemienna w skutki dla każdej ze stron. Strony skonfliktowane w procesie udowadniania swoich racji wyciągną prawdopodobnie na światło dzienne wiele ciekawostek.

W wyjątkowo trudnej sytuacji znalazł się burmistrz. Jako głowa miasta stanął pod murem zarzutów opinii publicznej - oskarżeń o niechęć do współpracy i nieudzielanie urzędowej pomocy jednemu z najpotężniejszych w kraju i w Europie producentów stolarki okiennej. Obojętność wobec potrzeb takiego partnera jest zadziwiająca.

Oglądaj też fotogalerię: Bytów - historyczny gród na Kaszubach

Urząd do tej pory milczał. Burmistrz jako dzierżawca gruntów, o które stara się Drutex, nie nagłaśniał sprawy. Nie angażował też swoich zastępców, licząc się widocznie z tym, że bitwa z właścicielem Drutexu, Leszkiem Gierszewskim przeniesie się na strony gazet i nabierze rozgłosu medialnego nawet w skali kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A może by tak, naczelnego Kaszuba o tym fakcie poinformować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto mamy typowy problem. A dlaczego, jak chcę to mogę obciąć sobie gałąź na której siedzę. Typowy Polak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.