Facebook Google+ Twitter

Bzzz? Nie, to tylko "Mucha" Skowrońskiego!

Agent ubezpieczeniowy Apoloniusz zostaje świadkiem zabójstwa. Jak się okazuje, mordercą jest groźny warszawski przestępca - Mucha. Apoloniusz w popłochu ucieka i od tego momentu rozpoczyna rozpaczliwą i pełną humoru walkę o własne życie.

 / Fot. http://empikmedia.pl/c/mucha-bprod59048691.jpgGłównym bohaterem książki jest około trzydziestoletni agent ubezpieczeniowy Apoloniusz , dla znajomych Poldek. Jego kolejnym klientem jest właściciel luksusowej willi pod Warszawą, któremu chce za wszelką cenę wcisnąć rozszerzenie polisy ubezpieczeniowej. Agent nie lubi swojej pracy, o czym mówi we wstępie, ale musi za coś wyżywić siebie, swoją żonę i córkę. W willi przyjmuje go roznegliżowana pani domu. Podekscytowany wdziękami kobiety mężczyzna nagle przez okno dostrzega pana domu, który przy pomocy swoich ludzi zabija pewnego młodego gościa. Agent, będący świadkiem morderstwa ucieka przez okno, będąc pewien, że pozostał niezauważony. Niestety, dla niego od tego momentu zaczyna się nieustanna ucieczka przed gangsterem Konradem Z. pseudonim Mucha.

W taki oto sposób rozpoczyna się najnowsza powieść kryminalna Jacka Skowrońskiego, znanego szerszemu gronu czytelników dzięki powieści Był Sobie Złodziej. Nie zabraknie w niej nieprawdopodobnych sytuacji, pościgów, zasadzek, strzelanin, zawrotnego tempa oraz porządnej dawki humoru. Od momentu zaistniałych sytuacji w willi widać całkowitą przemianę Poldka. Z cichego i zrezygnowanego mężczyzny, którego poznajemy na początku książki, stopniowo przekształca się w prawdziwego wojownika, który zrobi wszystko, by uchronić swoich bliskich przed niebezpieczeństwem. Pomagają mu w tym: zmiana samochodu na "pomarańczową puszkę sardynek", nowo poznani znajomi niegardzący wysokosiarkowymi napojami winopodobnymi, zagorzały haker komputerowy, a zarazem kumpel z podstawówki Jacek oraz policyjna nimfomanka Jola.

Jackowi Skowrońskiemu w pełni udało się arcytrudne zadanie połączenia ze sobą komedii i kryminału. Nie tracimy dokładnego śledzenia kolejnych efektów walki Apoloniusza z Muchą. Zastosowane przez Poldka metody ofensywy są tak niewiarygodne i śmieszne zarazem, że nieraz czytając, parsknąłem głośnym śmiechem. Autor nie krępował się i napisał książkę językiem potocznym, nie unikając wielu podwórkowych epitetów, których podejrzewam wielu z nas używa lub użyłoby będąc w sytuacji Poldka.

Akcja humoralno-kryminalnej Muchy, bo za taką ją uważam, jest pełna niewyobrażalnie szybkich zwrotów akcji. Momentami byłem zmuszony odłożyć książkę, ale już po chwili chciałem sięgnąć po powieść ponownie, by się przekonać, czy kolejne ofensywne zagranie naszego agenta ubezpieczeniowego wypaliło. Jest to powieść z pewnością dla czytelników książek kryminalnych, jak również dla ludzi chcących spędzić miło czas przy dobrym humorze, bo jedynym minusem książki są tak szybko uciekające kolejne strony tej 336 stronicowej rozrywki.

Tytuł: Mucha
Autor: Jacek Skowroński
Wydawnictwo: Oficynka
Liczba stron: 336
Oprawa: miękka
Cena z okładki: 29,90 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.