Facebook Google+ Twitter

C. S. Friedman, „Uczta dusz” - recenzja niesympatyczna

Tym razem w moje ręce trafiła książką będąca jedną z części „Trylogii Magistrów”. Dzięki autorce mogłem zgłębiać tajniki magii w różnej postaci i dowiedzieć się czym jest ludzka dusza i w jaki sposób z niej korzystać na własne potrzeby.

 / Fot. fot. Materiały promocyjneOto mamy przed sobą nowy cykl fantasy Celli S. Friedmann pod tytułem „Trylogia Magistrów”. Pomysł na książkę wydaje się kapitalny. Gdy mieszkasz w tak tajemniczej krainie, gdzie każdy z magów może czerpać swoją siłę od ciebie musisz się nastawić, że któregoś dnia i ty możesz stać się albo żywicielem, albo życiodawcą. „Uczta dusz” to powieść o tym, jak dzięki sile ludzkiej duszy niektórzy mogą być nieśmiertelni lub też mogą przez tego typu działania zwyczajnie umrzeć.

Magistrowie, wiedźmy, czarownice to postacie, z którymi każdy z ludzi zwanych Ikati musi się liczyć. Mają oni wpływ na ludzkie życie w różnym stopniu, bardziej pośrednio lub bezpośrednio. Jest jednak spora różnica między tymi postaciami. Czarownik używając magii spala swoją własną duszę i każde takie użycie powoduje, że jego żywot drastycznie się skraca. Magistrowie żyją wiecznie, swoją moc czerpią z duszy śmiertelnego człowieka. Gdy jedno źródło się wyczerpie, prawie automatycznie rozpoczynają drążenie następnego człowieka, zwanego konsortem. Magistrami są wyłącznie mężczyźni. Jednak przychodzi ten okres, gdy jedna z kobiet próbuje zdobyć to doświadczenie.

Młoda kobieta o imieniu Kamala próbuje swoich sił w zdobyciu doświadczenia, jako Magister. Czy się jej to uda i czy pozostali Magistrowie uznają ją za swoją? W tym tomie się wszystkiego nie dowiemy. Autorka próbuje przez pewien czas ciągnąć ten wątek, ale potem porzuca go na rzecz pojawiającego się nagle pradawnego zła, przepędzonego jakiś czas temu w inne krainy. Pewną rolę odegra tu i bohaterka Kamala, już jako Magister. W międzyczasie Friedmann wplata wątek młodego księcia, który jest równie mało atrakcyjny, jak i inne wątki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.