Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18214 miejsce

Cała Jedlanka czyta dzieciom z Justyną Steczkowską

Do udziału w programie „Cała Polska czyta dzieciom” przystąpiło wiele szkół, między innymi Szkoła Podstawowa w Jedlance. Dyrektor Beata Jagielska zaprosiła do swojej placówki firmę taxback.com z Warszawy wraz z Justyną Steczkowską.

Justyna Steczkowska czyta dzieciom / Fot. Radosław GłowackiWyjątkowe wydarzenie w Jedlance, niewielkiej wsi położonej około 10 km od Radomia, odbyło się w poniedziałek 28 stycznia. Była to nie lada atrakcja nie tylko dla uczniów, ale i samych nauczycieli.

Ideą programu jest przekonanie dzieci, że warto czytać oraz nauczenie rodziców, by czytali swoim dzieciom przynajmniej dwadzieścia minut dziennie. Nie jest tajemnicą, że małe wiejskie szkoły często borykają się z problemami finansowymi. Dlatego też dyrekcja szkoły w Jedlance postanowiła poszukać pomocy u sponsora. Zwrócono się do polskiego przedstawicielstwa firmy taxback.com, które bez chwili namysłu zdecydowała się wesprzeć dzieci.

- Czytanie książek to, zwłaszcza dla dzieci, jedna z podstawowych dróg rozwoju. Jednak, aby czytać potrzebne są dobre wzorce już od najmłodszych lat. Dzięki pomocy i wsparciu firmy taxback.com nasza biblioteka wzbogaciła się o nowe woluminy. Piękne książki, które otrzymaliśmy od naszego darczyńcy, przyczynią się do rozwoju zainteresowań czytelniczych. Cieszymy się, że są jeszcze ludzie, którym nie jest obojętna chęć czynienia dobra dla drugiego człowieka – powiedziała dyrektor szkoły Beata Jagielska.

Uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi / Fot. Radosław GłowackiDyrektor przedstawicielstwa Rafał Szary zauważa, że bardzo istotna jest pomoc dzieciom: „Bez chwili wahania podjąłem decyzję, że przyjmiemy zaproszenie i zaoferujemy pomoc dzieciakom. Coś, co dla jednego nie jest wielkim poświęceniem, dla innego może być bezcenne. Dlatego też przekazaliśmy książki do szkolnej biblioteki w Jedlance. Co więcej, by zachęcić dzieci do czytania oraz pokazać im, jak wspaniale mogą się przy tym bawić, zaprosiłem do wspólnej wizyty w szkole panią Justynę Steczkowską.”

Artystka przybyła na spotkanie wraz z przedstawicielem zaproszonej firmy. Nie było końca zachwytom, oklaskom, zdjęciom. Dla wielu dzieci była to jedyna okazja, by spotkać kogoś, kogo widzą na co dzień jedynie na szklanym ekranie. Dzieci miały okazję nie tylko do wspólnego czytania z Justyną Steczkowską, ale również, by zadać jej kilka pytań, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czy też poprosić o autograf.

W podziękowaniu, Justyna Steczkowska oraz Rafał Szary otrzymali od dzieci pamiątkowe dyplomy, a chór szkolny przygotował własną interpretacje piosenki „Oko za oko”.

Wśród honorowych gości nie zabrakło również przedstawiciela władz lokalnych. W czasie spotkania obecny był sekretarz gminy Włodzimierz Dłużewski, który docenił zaangażowanie uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

Zaproszeni goście jednogłośnie stwierdzili: warto pomagać, bo dobro powraca!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawy materiał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.