Facebook Google+ Twitter

Cała para w gwizdek

Połowę kadencji obecnego rządu można przyrównać do szklanki napełnionej do połowy wodą. Jedni mówią, że do połowy pusta, inni, że w połowie pełna.

Jak widać, każdy w tym sporze ma rację, a pisząc słowo każdy, mam na myśli obecnie rządzących oraz opozycję.

Rządzący twierdzą, że są najlepszym rządem co najmniej od czasów Mieszka I, opozycja - że rządem najgorszym i chyba jedynie Król Popiel był gorszy, bo wytruł swoich współpracowników, naród wygłodził, a sam dał się zjeść myszom w Kruszwicy.

Nie wiem, której tezy bronić - pod którą się podpisać, gdyż obydwie są ogromnie intrygujące i obydwie wyjątkowo barwne.

Poprawność redakcyjna nakazuje jednak, aby ocenę dokonań oprzeć nie tyle na obietnicach wyborczych obecnie rządzących, bo te są zawsze na wyrost, co na wyartykułowanych publicznie zobowiązaniach, wygłoszonych podczas expose premiera 23 listopada 2007r.

Nie wiem, czy ktokolwiek zdaje sobie sprawę, ile podczas tego wielogodzinnego przemówienia padło z sejmowej mównicy obietnic i zapewnień. Było ich nie mniej niż 125, ale bez obaw, nie będę ich po kolei opisywał czy omawiał, gdyż premier naszego rządu obiecał nam dosłownie wszystko, łącznie z wprowadzeniem języka migowego jako języka urzędowego, likwidację przeludnienia w zakładach karnych (niedawna wizyta posła Palikota we Włocławskim Zakładzie Karnym może świadczyć o dobrych intencjach?), reformę emerytalną, produkcją żywności w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, reformą KRUS, gospodarczym "powrotem Polski nad morze", doprowadzeniem budżetu do stanu bliskiego równowagi, gospodarczym cudem, likwidacją zagrożeń korupcyjnych, obniżeniem bezrobocia etc.

Już staje się nudno i wręcz niewiarygodnie, a to dopiero 10 obietnic ze 125 o jakich wspomniałem.

Niewątpliwym sukcesem tego rządu jest całkowite i skuteczne "zaklajstrowanie" rzeczywistości i przekonanie Polaków, że Platforma jest jedyną siłą polityczną , która w 40 milionowym kraju, potrafi skutecznie rządzić.

W sondażach popularności rządu i premiera pobite zostały absolutne rekordy świata, bo im więcej wpadek, tym wyższe notowania, co można by tłumaczyć faktem, że Polacy to naród aferzystów, złodziei i oszustów, bo przecież jedynie złodziej złodzieja chwali i popiera, chociaż dotyczy to tzw. "charakternych złodziei", a takich w Polsce już niewielu.

Oczywiście nie można przekreślać tych dwóch lat rządów, bo przecież coś tam się działo, ale czy rząd wybrany z nadzieją i wiarą w gospodarczy i cywilizacyjny cud, w swoich poczynaniach ma ograniczać się li tylko do administrowania krajem i pozwalać toczyć się gospodarce siłą inercji ?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ja tylko zaplusowałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

By żyło się lepiej. Kolegom
By żyło się lepiej. Niemcom
By żyło się lepiej. Rodzince
By żyło się lepiej. Grzesiowi, Mirowi i Zbysiowi

Komentarz został ukrytyrozwiń

"JEDYNE OSTATECZNE ROZWIĄZANIE"
"władza" deprawuje tym bardziej sprawowana od 20 lat , w społeczeństwie "prawdziwie" OBYWATELSKIM , wymiana ludzi "u steru" jest normalnym zabiegiem "pielęgnacyjnym" dlatego jest kilka fundamentalnych spraw systemowych do wdrożenia w nasz demokratyczny system:
wybory większościowe / obiecała to nam PO /
wybory w jednomandatowych okregach wyborczych / obiecała nam to PO /
kadencyjność funkcji wójta , burmistrza , prezydenta miasta / obiecał nam to PIS /
zakaz finansowania partii politycznych z budżetu państwa / obiecała nam to PO i SLD /
mógłbym dodać jeszcze kilka ważnych systemowych zmian NIE WYMAGAJĄCYCH PIENIĘDZY Z BUDŻETU by je przeprowadzić
a po co ?
BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
korupcja , nepotyzm , kolesiostwo , łapówkarstwo , lobbing - to jest "kanon polityka RP"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.