Facebook Google+ Twitter

Cała Polska czyta dzieciom

W dniach od 3 do 10 czerwca w całym kraju trwać będzie Tydzień Czytania Dzieciom. Impreza, która zdobywa coraz większą rzeszę sympatyków, organizowana jest już po raz szósty.

Książki dla dzieci czytają znani prezenterzy i aktorzy. / Fot. AKPAAkcja jest prowadzona przez Fundację ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom. Ma ona jeden podstawowy cel, którym jest uświadomienie dorosłym, że codzienne czytanie dziecku, to najlepszy sposób na rozwój najmłodszych. Ograniczenie innych multimedialnych rozrywek na rzecz książki może być także przyczynkiem do pogłębienia relacji rodziców z dziećmi. Wspólne czytanie to także świetny sposób na pożyteczne spędzenie wolnego czasu. Hasło kampanii prowadzonej od kilku lat brzmi "Czytaj swojemu dziecku 20 minut dziennie". Jak wskazują badania już tak krótki okres kontaktu dziecka z książką może znacząco podnieść jego sprawność intelektualną oraz rozwinąć wyobraźnię.

Tydzień Czytania Dzieciom rozpocznie się dziś na Polach Mokotowskich w Warszawie podczas festynu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Hasłem przewodnim imprezy będą słowa "Podróż za jeden uśmiech". Wśród zabaw podróżniczych przygotowano również atrakcje czytelnicze. Dzieci będą mogły zapoznać się z literaturą różnych kontynentów. Na godz. 13 zaplanowano wspólne czytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima.
Również Gdynia włączyła się do akcji. O 12.35 prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zaprosi wszystkich do wspólnego przeczytania "Lokomotywy". Wszystko odbywać się będzie w ramach Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Dodatkowo przez cały tydzień w gdyńskich szkołach, przedszkolach i bibliotekach odbędą się różnorodne imprezy: wystawy, spotkania z autorami, konkursy, inscenizacje. W święto włączyli się przedstawiciele najróżniejszych profesji: harcerze, radni, aktorzy, księża, nauczyciele. Wszyscy oni będą czytać dzieciom fragmenty ulubionych lektur.

Biblioteka Publiczna przygotowała blisko 50 imprez. W programie znalazła się m.in. Parada Postaci z Książek Astrid Lindgren, słuchanie baśni kaszubskich na pokładzie "Daru Pomorza" oraz Festiwal Amatorskich Teatrzyków Dziecięcych, których autorami i aktorami będą wyłącznie najmłodsi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zważywszy na to, ilu Polaków czyta książki, taką akcję można by przeprowadzić także wśród dorosłych…

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Po tych wszystkich absurdach lekturowych, takie akcje beda jednymi z niewielu sposobow przeciwstawienia sie ksiazkowemu praniu mozgu, ktore bedzie serwowala szkola. Powstana akcje typu: cala Polska czyta ksiazki z indeksu romka gie (ktory wyznal, ze "Trans-Atlantyk" Gombra przeczytal dopiero 3 miesiace temu i sie przerazil:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.