Facebook Google+ Twitter

Cała Polska czyta dzieciom "Humanusa"

Dzieciom należy czytać. Od starania rodziców zależy jednak, czy w przyszłości sięgną po coś sensownego, czy po gniota. "Humanus", mimo, że jest taką sobie bajką dla dzieci, gwarantuje nam, że nasze dzieci w przyszłości będą czytać książki wartościowe.

 / Fot. wydawnictwo officynaPrawdziwa magia tkwi nie w czarach, a w ludzkim umyśle. To on jest w stanie stworzyć bajkową, magiczną wręcz historię. Historię, która będzie nas bawić i uczyć.

To właśnie jest przesłaniem bajki o tytule "Humanus". Raz na tysiąc lat rodzi się dziecko, które ma prawo wyboru. Może wybrać miejsce swego życia - pod wodą lub na lądzie. Jeśli wybierze tę pierwszą opcję - może żyć razem z delfinami. Czy będzie szczęśliwe? Jeśli dokona świadomego wyboru - tak. Dzieci, które zakochają się w życiu na lądzie, mogą być samotne, chyba że ktoś nauczy je żyć wśród ludzi.

Ludzi bowiem łączy jedynie wygląd. Nikt nie zwraca uwagi na potrzeby drugiej osoby. Ludźmi rządzi więc egoizm, który tak bardzo przeszkadza przybyszowi z morza. Może on zachować swą tożsamość, może pozostać kimś dobrym, może jednak poddać się starej prawdzie, iż "mieć znaczy więcej niż być". Utraci wtedy swą dziecięcą zdolność do radości z błahych przyczyn. Utraci zdolność do tej najczystszej radości, o której może sobie przypomnieć, kiedy sam będzie mieć dzieci.

Czytajmy więc naszym dzieciom "Humanusa". Zapewne pomoże nam wrócić do czasów, kiedy świat był dla nas bardziej przyjazny, kiedy patrzyliśmy na niego przez różowe okulary, a wszystko zdawało się być baśnią.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.