Facebook Google+ Twitter

Cała Polska myje ręce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-11-23 12:55

Cała Polska myje ręce-to kampania odnosząca się do dbania o higienę, troszcząc się przede wszystkim o czystość rąk. Prowadzi ją grupa ludzi nazywająca się „Zatroskanymi”. Uczestnicy kampanii starają się stawić czoła brudnym dłoniom Polaków.

Statystyki przeprowadzone przez Journal of Environmental Health wskazują, iż w sposób skuteczny nie myje rąk aż 95% ludzi. Mało tego aż 77% mężczyzn nie myje rąk po skorzystaniu z toalety. Ponadto na naszych smartfonach jest więcej zarazków niż na muszli klozetowej, wiedzieliście o tym? Dlatego też grupa „Zatroskanych” postanowiła interweniować i edukować społeczeństwo!
Kampania wystartowała 15 października 2014 roku. Data nie jest przypadkowa – to właśnie wtedy obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem akcji jest uświadomienie Polaków o skutkach spowodowanych brakiem higieny dłoni. Dodatkowo uczestnicy projektu radzą – jak i czym prawidłowo myć ręce, w jaki sposób je suszyć oraz jak chronić przed bakteriami.
Nawyk mycia rąk chcą wpajać już najmłodszym. Zależy im na zdrowiu zarówno dzieci, jak i osób starszych – wszystkich Polaków. Dlatego dokładają wszelkich starań, aby ich kampania zyskała jak największy rozgłos. Współpracują ze szkołami i przedszkolami. Pokazują dzieciom, że mycie rąk to nie tylko obowiązek, ale również dobra zabawa – układają dla nich rymowanki, tworzą kolorowanki, by mycie rąk kojarzyło się im z czymś wesołym.
W tym miejscu warto również wspomnieć, że owa kampania jest akcją społeczną i nie czerpie z niej żadnych korzyści finansowych. W głównej mierze obejmuje ona media społecznościowe, m.in.: Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, YouTube, oraz bloga. Na każdym kanale wstawiane są interesujące treści, zdjęcia, memy czy filmy video związane z myciem rąk.
Akcję „Cała Polska myje ręce” - wspierają zwykli ludzie (studenci, licealiści, zawodnicy futbolu amerykańskiego), jak i znane osoby (Tegoroczny mistrz Polski street Workuto - Szymon Paluch, Tomasz Lubert – kompozytor, gitarzysta i producent muzyczny czy Sylwia Łuszczek (Syla) - piosenkarka muzyki pop/dance/hiphop). Jeśli i Ty chcesz wesprzeć kampanie i zgłębić wiedzę na tematy związane z czystością rąk to szukaj informacji na:

* Facebook – Cała Polska myje ręce
* Twitter - @MyjemyRece
* Pinterest – Cała Polska Myje Ręce
* Blog http://calapolskamyjerece.blogspot.com/
* Instagram – myjemyrece
* YouTube – Cała Polska myje ręce

Zespół kampanii społecznej Cała Polska Myje Ręce
(Angelika Ratyńska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.