Facebook Google+ Twitter

Cała Polska pali dzieciom...

Nawet niemowlęta palą papierosy! Dzieci w każdym wieku i dorośli także. W parku, na przystanku czy w pociągu... w wagonie dla niepalących! - w Polsce bierne palenie stało się codziennością.

Podobno w miejscach publicznych nie można palić. Podobno większość Polaków to katolicy, a - podobno - jedno z przykazań brzmi "Nie zabijaj". Dlaczego wobec tego codziennie muszę palić?

Fot: AKPASam, naturalnie, jestem niepalący. Niestety od papierosa dzień zaczynam i na papierosie kończę! Bardzo dużo osób pali bowiem chociażby na przystankach. Niesympatycznie jest zwłaszcza podczas deszczu - palacze zbierają się pod wiatami. Uwagę zwróciłem tylko raz - ale życie mi jeszcze miłe... Nawet w parkach nie można oddychać świeżym powietrzem - palacze są wszędzie i każdemu potrafią uprzykrzyć najmilsze chwile.

Osobom niepalącym dym bardzo przeszkadza. To oczywiście nie powinno nikogo dziwić, bo jego skład to istna trująca mieszanka, która powoli zabija. Zabija jednak nie tylko tych trzymających papieros, ale również tych stojących obok. Dziwi mnie zatem widok matki palącej przy dziecku czy mężczyzny palącego przy kobiecie w ciąży!

Dlaczego w Polsce palenie jest tak modne? Gdzie są osoby odpowiedzialne za zwracanie uwagi czy wlepianie mandatów? Gdzie się podziało morale Polaków? Kiedy wreszcie to mnie się ktoś zapyta, czy może zapalić na przystanku i kiedy dym z papierosów na zawsze zniknie z miejsc publicznych?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oj tak... ja też biernie palę kilka razy dziennie :/ i nie sposób tego uniknąć. Co z tego, że sama jestem niepaląca skoro codziennie wdycham tą samą truciznę co palacze :/
A tytuł rzeczywiście bardzo fajny ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem ten występuje nie tylko w Polsce, lecz równiez u naszych zachodnich sąsiadów. Rząd Niemiec zastanawia się nad wprowadzeniem całkowitego zakazu palenia w miejscach publicznych, zwłaszcza w lokalach gastronomicznych. Zakaz ma na celu ochronę zdrowia ludzi pracujących w miejscach, gdzie przesiadują palacze. Niewykluczone, że zacznie obowiązywać wiosną przyszłego roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.