Facebook Google+ Twitter

Cała Polska podgląda się w Google Street View. Czy mamy się bać?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-04-27 11:52

Ubiegły tydzień przyniósł nam informację, że światowy gigant jakim jest Google zaktualizował widok uliczny w swoich mapach o kilkanaście nowych krajów. Wśród nich znalazła się Polska i gęsta sieć sfotografowanych ulic. Czy mamy się bać?

Cała Polska podgląda się w Google / Fot. Google Street ViewIdea Google Street View jest prosta. Autorzy postanowili sfotografować pewne miejsca i pokazać je innym użytkownikom w sieci na zasadzie wirtualnego przewodnika. Zaczęło się w maju 2007 roku, kiedy internauci mogli zobaczyć San Francisco, Nowy Jork, Las Vegas, Miami, czy Denver ulica po ulicy nie wychodząc z domu. Wielu wreszcie rozwiązało uporczywy problem dojazdu do konkretnego miejsca, inni wybrali się na wirtualne wakacje, a jeszcze inni poszli do sądu.

Google stara się dbać o prywatność użytkowników i w swoich wirtualnych interaktywnych mapach zamazuje numery rejestracyjne samochodów oraz twarze przechodniów, którzy szczęśliwym trafem znaleźli się w obiektywie. Niektórzy jednak rozpoznali swoją zamazaną twarz i wybrali walczyć o ochronę swoich praw do sądu. Niektóre miasta, czy nawet kraje poszły krok dalej i zakazały wjazdu oraz fotografowania ulic ekipie Google. Ponieważ mam być obiektywny, nie będę tego komentował, ale napomknę tylko, że kilkanaście lat temu nie było takich problemów gdy człowiek rozpoznał siebie na zdjęciu na pocztówce z nad morza, czy na zdjęciu kogoś znajomego umieszczonego w jednym z serwisów społecznościowych.


Wyświetl większą mapę

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ja znalazłam na mapce zdjęcie swojego kota. nie zamazali Mu twarzy ani numerów rejestracyjnych. Jestem zachwycona :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.