Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3032 miejsce

Cała Polska śmieje się z dziennikarzy. Internauci szydzą z ich wpadek

W internecie pojawia się coraz więcej stron, na których internauci wyśmiewają kompromitujące wpadki językowe dziennikarzy i głupie lub absurdalne newsy z najbardziej znanych tytułów prasowych. Czy media przegrają z blogami i Facebookiem?

 / Fot. Cała polska czyta dziennikarzomAutorzy stron, którzy śledzą dziennikarskie wpadki, podzielili się obowiązkami. Część z nich wyśmiewa błędy językowe przedstawicieli mediów, inni skupiają się na idiotycznych newsach, a nawet samych nagłówkach, lub przedrzeźniają tabloidy, prześcigając się w publikowaniu "najlepszych zmyślonych newsów w kraju".

Na błędach językowych i wpadkach merytorycznych dziennikarzy skupia się twórca strony "Cała Polska czyta dziennikarzom". Okazuje się, że w polskich serwisach informacyjnych znajdziemy wiadomości o tym, że "Bayern Monachium zapewnił sobie mistrzostwo Polski", a zwolennicy dyktatora z Korei Północnej wywieszają transparenty "Hurra, nie żyje towarzysz Kim Dzong Un". Dziennikarze mają również problemy z ortografią. Według nich "ZDiTM ukaże sprawców", ktoś inny dostał "nadzur", a w pracy liczy się "przedsiembiorczość".

 / Fot. Nagłówki nie do ogarnięciaNietypowych newsów i zaskakujących nagłówków szukają z kolei twórcy stron "Z dupy newsy" oraz "Nagłówki nie do ogarnięcia". Okazuje się, że dziennikarze nie widzą niczego dziwnego w zestawieniu tytułu "Ktoś upiekł i zjadł łabędzia królowej Elżbiety. Anglicy poruszeni: jego zgrillowane szczątki" z informacją "Nocne grillowanie ministra Rostowskiego"...

"Mamy odwagę pisać nieprawdę" - stwierdza natomiast z dumą twórca facebookowego profilu bloga "ASZdziennik". Na stronie znajdziemy "najlepsze zmyślone newsy w kraju". W serwisie dowiemy się m.in. tego, że "policja nie ma pewności, kto zaczął bójkę w Gdyni i starcie marynarzy z kibicami trzeba będzie powtórzyć", Jarosław Kaczyński "nie wierzy w prowadzenie PiS, ponieważ dobre sondaże najpewniej są prowokacją służb", a Robert Lewandowski "czuje się oszukany, bo PZPN obiecywał mu, że to jego ostatni sezon w reprezentacji Polski". Z kolei tygodnik Faktoid jest jeszcze bardziej brukowy niż najlepsze tabloidy, a jego twórcy chwalą się, że są "niespodziewaną konkurencją dla Super Expressu, Faktu, Bilda i The Sun".

Czy tego typu strony i profile na Facebooku zmuszą polskich dziennikarzy do tego, aby staranniej tworzyli swoje materiały i unikali kompromitujących wpadek?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Z czasów przedinternetowych:
"Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej. Mówię państwu, to jest naprawdę niezwykła dziewczyna. Dwie ostatnie noce spędziła poza wioską."

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Czy tego typu strony i profile na Facebooku zmuszą polskich dziennikarzy do tego, aby staranniej tworzyli swoje materiały i unikali kompromitujących wpadek?"

Miejmy taką nadzieję... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Publikują głupoty to nie ma co się dziwić. Pamiętam jakiś czas temu zdjęcia opalającej się dziewczyny które ktoś zrobił z ukrycia i zamieścił na którymś z serwisów "informacyjnych" w dziale wydarzenia. Zdjęcie (słusznie) trafiło na pewną stronkę na fb ośmieszającą głupie zdjęcia prasowe z nagłówkiem "Wrocław stolicą fotografii prasowej" :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.