Facebook Google+ Twitter

Cała Polska tańczy w marzeniach

"Taniec z gwiazdami", "Jak oni śpiewają", a teraz "Gwiazdy tańczą na lodzie" - wszystkie te programy zyskują ogromną sympatię widzów. Warto zastanowić się dlaczego.

Katarzyna Cichopek z Marcinem Hakielem podczas "Tańca z gwiazdami" / Fot. Paweł Miecznik/Głos WielkopolskiZ reguły wskazuje się na oszałamiającą choreografię - kreacje, makijaże, światła. Zasiadający przed telewizorami widzowie mają możliwość przynajmniej przez jakiś czas znaleźć się w tym bajkowym świecie. Poza podziwem, pojawia się także zazdrość. Ludzie pragną pojawić się na miejscu gwiazd. Dowodem na to jest niezwykła popularność kolejnych edycji "Idola".

Prawdopodobną przyczyną popularności programów z udziałem aktorów, piosenkarzy i latorośli znanych polityków jest też możliwość obserwacji prób przed głównym występem. Nieudane kroki, mozolnie ćwiczone układy pokazują oglądającym, iż także mogliby stać się doskonałymi tancerzami, gdyby tylko dano im taką szansę. Potwierdzeniem tej hipotezy jest wyjątkowa popularność szkół tańca, które pojawiają się jak grzyby po deszczu. Czy rzeczywiście tyle osób nagle poczuło chęć tańczenia, czy po prostu pragną stać się gwiazdami i szukają trampoliny do sukcesu?

Oczywiście jest to życie złudzeniami. Ale czy bez nich potrafilibyśmy żyć? Odwołując się do książki "Złudzenia, które pozwalają żyć" Teresy Szustrowej i Mirosława Kofty - czasem nie powinno się odzierać ludzi z istniejących w ich świadomości złudzeń, ponieważ są one jedynym sposobem, by przetrwać w nie zawsze kolorowej rzeczywistości...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 09.08.2007 18:59

Jeżeli pod wpływem idiotycznego programu tak wielu ludzi zaczyna tańczyć lub choćby zaczyna się tańcem interesować, to może stwórzmy program, gdzie ludzie na antenie czytają książki i dzielą się wrażeniami z lektury. Może się komuś udzieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To tylko hiperbola Natalio :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Troszkę za krótkie... No i przesadzone z tym, że cała Polska... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Cała Polska tańczy w marzeniach" - raczej cała Polska rzyga po kątach, oglądając takie barachło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.